Ez a multikulturalizmus ára? Így tussolták el a nemi erőszak-bandák ügyeit Angliában
Az Egyesült Királyságban gyerekeket áldoztak fel a politikai korrektség oltárán. Szakértővel beszélgettünk.
Egy tálib szóvívő szerint a női krikett alatt adódhatnak olyan helyzetek, amikor a nők arca és teste nincs eltakarva, az iszlám pedig ezt nem engedi.
A kabuli belügyminisztérium által szerdán kiadott rendelet szerint
és a tüntetéseken használandó jelszavakat, plakátokat is előre engedélyeztetni kell. Az elmúlt napokban többször demonstráltak a nők Afganisztánban, de nem valószínű az AP hírügynökség szerint, hogy a tálibok által bevezetett, a nőkre nézve szigorú előírásokat tartalmazó iszlám törvénykezés, a saría miatt kapnak majd engedélyt a tüntetésekre.
Nem fogják engedélyezni a női sportokat
„Minden polgárra vonatkozik, hogy ne próbálkozzanak jelenleg semmilyen demonstrációval bármilyen név alatt” – áll a minisztériumi rendeletben. Közben az SBS ausztrál televízió megszólaltatta a tálibok egyik szóvivőjét, Ahmadulla Vászikot, aki azt mondta, hogy
Magyarázata szerint a krikett idején adódhatnak olyan helyzetek, amikor a nők arca és teste nem lesz eltakarva, az iszlám pedig nem engedi meg, hogy így nézzenek ki.
Sok női sportoló Ausztráliába menekült
„A média korszakában élünk, lesznek fényképek és videók, és az emberek nézni fogják őket. Az iszlám és az Iszlám Emirátus nem engedélyezi a nők számára, hogy krikettet játszanak, vagy olyan sportot űzzenek, amely közben kitárulkoznak” – mondta Vászik, aki a tálibok kulturális bizottságának elnökhelyettese.
azt követően, hogy a tálibok augusztus közepén bevonultak Kabulba, és ellenőrzésük alá vonták az ország teljes területét, kivéve a Pandzsír-völgyet. A sportolók lakhatási vízumot kaptak az ausztrál hatóságoktól, de a koronavírus-járvány miatt karanténba kellett vonulniuk megérkezésük után.
(MTI)
Fotó: Ekaterina Chesnokova / Sputnik / Sputnik via AFP