Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
A Wall Street Journal három napja írta meg, miszerint a Vuhani víruslabor számos alkalmazottját már a járvány kitörése előtt hónapokkal a betegség tüneteivel ápolták egy kínai kórházban. Joe Biden válaszokat akar.
A kínai Wuhani Virológiai Intézet (WIV) három kutatója 2019 novemberében, tehát egy hónappal azelőtt, hogy Kína bejelentette volna a COVID-19 első eseteit, kórházi ellátást igényelt – jelentette vasárnap a Wall Street Journal egy amerikai hírszerzési jelentésre hivatkozva.
Egy hónappal korábban bukkant fel a betegség a hivatalosnál
Az újság szerint a korábban nyilvánosságra nem hozott jelentés, amely friss részleteket is tartalmaz az érintett kutatók számáról, betegségük idejéről és kórházi látogatásaikról, komoly érvet szolgáltat arra, hogy szélesebb körű vizsgálatot folytassanak arról, hogy a COVID-19 vírus laboratóriumi körülmények között jött-e létre. A hónap közepén egy dokumentum, mely Ausztráliában került napvilágra, már felborzolta a kedélyeket a téma kapcsán, mint ahogy arról a Mandiner is beszámolt.
A kínai tudósok és tisztviselők következetesen elutasították a laboratóriumi szökevény-vírus hipotézisét, mondván, hogy a SARS-CoV-2 más régiókban is keringett, mielőtt elérte volna Wuhant, és akár importált fagyasztott élelmiszerek szállítása vagy vadon élő állatok kereskedelme révén, egy másik országból is bejuthatott Kínába. Donald Trump korábbi elnököt mostani utóda a kampányban többszöt is bírátla, a „vírusszökevény-összeesküvés” terjesztése miatt.
Kína szerint Amerika nyomásgyakorlásának eszköze a „vírus-konteó”
A Wall Street Journal cikke mindenesetre az Egészségügyi Világszervezet döntéshozó testülete azon ülésének előestéjén jelent meg, amely várhatóan megvitatja a COVID-19 eredetével kapcsolatos vizsgálat következő szakaszát. A szervezet elnöke márciusban úgy nyilatkozott: nem zárható ki teljes bizonyossággal a „szökevény-vírus teória sem” annak ellenére, hogy már többször is megcáfolták azt.
Joe Biden utasítást adott a titkosszolgálatnak
A cikk megjelenése után végül Joe Biden 90 napos ultimátumot adott a titkosszolgálatnak, hogy adjon megbízható és konkrét válaszokat a koronavírus eredetével kapcsolatban – írta meg szerdán a The New York Times. Az elnök felkérte a hírszerző ügynökségeket, hogy „kettőzzék meg az erőfeszítéseiket, hogy kiderüljön, honnan ered a koronavírus”. Azt mondta: „két forgatókönyv valószínű, az egyik valószínűbb, mint a másik, de mindkettőről kicsi vagy közepes a meggyőződése a hírszerzésnek” – írta a The New York Times.
A cikk szerint Biden 90 napot adott a hírszerzésnek, hogy döntse el, a vírus laboratóriumi eredetű vagy állatokról terjedt-e át emberre.
A lap szerint a vizsgálatba amerikai laborokat is bevonnak, és Kínától is igyekeznek adatokat gyűjteni. Az egyesült államok járványügyi főorvosa, Anthony Fauci, néhány hete mindenestre azt mondta, hogy „nincs meggyőződve arról, hogy a Covid-19-et okozó SARS-CoV-2 koronavírus természetesen fejlődött ki”, és felszólított a vírus eredetének újabb kivizsgálására.
Fotó: MTI/EPA/Roman Pilipej