Ez az Aszad-rezsim vége, az oroszok átdobhatják erőiket Ukrajnába
Kellemetlen az oroszoknak politikailag, katonailag kevésbé.
A szóban forgó bizottság elvileg a nemek egyenlőségén és a nők felemelkedésén munkálkodik.
Beválasztották Iránt is a Nők Helyzetét Vizsgáló ENSZ bizottságba – írja a Neokohn az UN Watch-ra hivatkozva. Mint írják, a szavazás titkos volt, de négy nyugati demokrácia biztosan megszavazta az iszlám köztársaság bevételét. A szóban forgó bizottság a nemek egyenlőségének elősegítésén és a nők felemelkedésén dolgozik.
Fekete nap a női jogok számára
Hiller Neuer, az UN Watch szervezet vezetője a következőt nyilatkozta az esettel kapcsolatban:
Iránra bízni a nők védelmét olyan mintha egy gyújtogatót nevezne ki a város a tűzoltók vezetőjének”.
Hozzátette: „Ez egy fekete nap a női jogok, valamint minden emberi jog számára”.
Négy nyugati ország biztosan igennel szavazott
A csatlakozásról szóló szavazást a Gazdasági és Szociális Bizottságban tartották. Itt az 54 tagból 43-an szavaztak Irán csatlakozása mellett. A voksolás titkos volt ugyan, de annak sikerességéhez Iránnak 4 nyugati demokrácia igenlő szavazatára is szüksége volt. Ezzel kapcsolatban az UN Watch felszólította a bizottság 15 nyugati tagját: hozzák nyilvánosságra, hogy miként szavaztak.
„Az ENSZ azt üzente ma, hogy a nők jogai eladóak hátsó szobákban kötött politikai megegyezésekért cserébe, és cserben hagyta az iráni elnyomás több millió női áldozatát, akik a világszervezettől védelmet vártak” – hangsúlyozta Neuer.
Masih Alinejád iráni jogi aktivista is elítélte az ügyet. Mint írta: „Egy rezsim, ami másodrangú állampolgárként bánik a nőkkel, bebörtönözi őket, ha nem kendőzik el magukat, megtiltja nekik, hogy énekeljenek, nem engedi őket be a stadionokba, és nem engedi meg nekik, hogy a férjük engedélye nélkül utazzanak, nos ez a rezsim most be lett választva az ENSZ fő nőjogi szervezetébe”.
Címlapképen: Masoumeh Ataei, akit válása után volt apósa öntött szemen savval
Kép forrása: Morteza Nikoubazl / NurPhoto / NurPhoto via AFP