Elsöprő győzelmet aratott egy pár hónapja alakult párt Bulgáriában

Rumen Radev korábbi elnök alakulata nagyon simán nyert, de egy koalíciós társra szüksége lesz.

Brit tudósoknak erre is van tanácsa.

Egy új tanulmány szerint azoknak a macskatulajdonosoknak, akik meg akarják akadályozni, hogy házi kedvencük vadon élő állatokra vadásszon, több húst kell adniuk nekik, illetve játszaniuk kell velük – írja a CNN.
Sok macsakatulajdonos elfogadhatatlannak tartja azokat a módszereket, amelyeket általánosan hatásosnak tartanak arra, hogy megakadályozza a házi állatokat a vadászatban. Ilyen például az macskák szigorúan házban vagy lakásban tartása, illetve az állat kényszerítése arra, hogy egy speciális gallért viseljen.

A délnyugat-angliai University of Exeter egy kutatócsoportja megállapította, hogy a játéknak és az étrendnek jelentős hatása lehet az állat vadászati szokásaira – olvasható az egyetem csütörtökön megjelent sajtóközleményében.
A kutatók szerint amennyiben a macska prémium eledelt kap, amelyben a fehérjék valódi húsból származnak, 36%-kal csökken a hazahozott zsákmányállatok száma. Emellett a napi 5-10 perc játék 25%-os csökkenést eredményez – állítják.
(A kép forrása: Pixabay)