500 éve élnek magyar csoportok Afrikában, máig őrzik identitásukat
Számukat több tízezerre teszik, eleik szokásait a mai napig tartják.
Újabb ebolás megbetegedést észleltek a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén, Butembo város közelében.
Egy nőnél február 1-én fedezték fel a vírus okozta megbetegedés tüneteit Biena városban, aki február 3-án egy butembói kórházban meghalt. A nő férjezett volt, házastársa egy korábbi járványban fertőződött meg a vírussal.
Egyelőre nem tudni, hogy új járványról van-e szó, vagy a 2018 és 2020 közötti, több mint 2200 emberéletet követelő korábbi járvány újbóli fellángolásáról. Több mint 70 ember után kutatnak, akik az elhunyt asszonnyal kapcsolatban álltak, és fertőtlenítik a helyeket, ahol megfordult - tudatta az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
„Nem szokatlan, hogy szórványos megbetegedések fordulnak elő nagyobb járványok után” - áll a WHO közleményében. Kongó egyenlítői őserdei jó táptalajok a súlyos hányással és hasmenéssel járó, emberi testnedvek útján terjedő ebolavírus terjedésének.
több mint a kétszerese bármelyik más országénak. Az újabb esetek felbukkanása megnehezítheti a Covid-19-betegség felszámolására irányuló erőfeszítéseket. A Kongói Demokratikus Köztársaságban 23,6 ezer koronavírus-fertőzöttet jelentettek és 681-en haltak meg. A koronavírus elleni oltási kampány várhatóan az idei év első felében kezdődik. Az ebola elleni oltások és a jól kiképzett egészségügyi személyzet révén Kongó jobban felkészült, mint bármikor korábban az ebolajárványra. Az ebola halálozási arányszáma jóval magasabb, mint a Covid-19-é, de a SARS-CoV-2 nevű vírustól eltérően tünetmentes vírushordozók nem terjesztik.
(MTI)
Fotó: MTI/EPA/Hugh Kinsella Cunningham