Magyarországon, mindenki azt ír le, amit akar, olyan véleményt alkothat, amilyet szeretne

Egy főszabály van: nem lehet külföldi pénzt elfogadni, nem lehet idegen állam politikai vagy gazdasági érdekeinek képviseletében eljárni.

„Célunk, hogy megőrizzük felhasználóink számára azt a lehetőséget, hogy politikai tartalmakat találjanak és kövessenek a Facebookon, azonban mindezt úgy, hogy a téma iránt kevésbé érdeklődők ízlését és hírfolyamával kapcsolatos igényeit is tiszteletben tartsuk” – írja a közösségimédia-óriás.
MInt arról korábban írtunk, a Facebook mostantól töröl minden oltásellenes tartalmat, a közösségimédia-óriás azonban itt nem áll meg. Honlapjukon közzétett inforációk szerint ugyanis a politikai tartalmak csökkentését is tesztelik.
Mindent a felhasználókért
A Facebook szerint gyakori visszajelzés ugyanis, hogy
Mint írják ezért: „a következő néhány hónapban” azon fognak dolgozni, hogy jobban megértsék „az emberek politikai tartalmakra vonatkozó preferenciáit, és számos megközelítést” tesztelnek ezeken a felismeréseken alapulva.
A tesztelés lépései
„Első lépésként átmenetileg csökkentjük a hírcsatornában a politikai tartalom terjesztését a héten Kanadában, Brazíliában és Indonéziában, az elkövetkező hetekben pedig az Egyesült Államokban élő emberek kis hányada számára. Ezen kezdeti tesztek során megvizsgáljuk a politikai tartalmak népszerűségét az emberek hírcsatornáiban, majd pedig döntünk a továbbiakban alkalmazott megközelítésekről. A hiteles egészségügyi szervezetek, például a CDC és a WHO, valamint az érintett országok nemzeti és regionális egészségügyi ügynökségei és szolgálatai által kapott COVID-19 információk mentesek lesznek e vizsgálatok alól. A hivatalos kormányzati szervek és szolgálatok tartalma szintén mentesül” – tette közzé a Facebook.
Annak megállapításához, hogy ezek az új megközelítések mennyire hatékonyak, megkérdezik a felhasználókat a tesztek során szerzett tapasztalataikról. Kiemelték továbbá, hogy
fontos megjegyeznünk, hogy egyáltalán nem távolítjuk el a politikai tartalmat a Facebookról.”
Mint írják: „célunk, hogy megőrizzük felhasználóik számára azt lehetőséget, hogy politikai tartalmakat találjanak és kövessenek a Facebookon, azonban mindezt úgy, hogy a téma iránt kevésbé érdeklődők ízlését és hírfolyamával kapcsolatos igényeit is tiszteletben tartsuk”.
Politikai tartalmak aránya az amerikai Facebookon
Amerikai elemzéseik alapján a politikai tartalom csak mintegy 6 százalékát teszi ki annak, amit az emberek Amerikában a Facebookon látnak. „És bár minden ember hírcsatornája más, tudjuk, hogy a politikai tartalom kis százaléka is befolyásolhatja valaki általános tapasztalatait” – írják.
A Facebook hozzáteszi: „folyamatosan próbáljuk jobbá tenni a Hírcsatornát, ennek jegyében próbálunk egyensúlyt találni az emberek által látni kívánt tartalmak között”.
„Amint nekilátunk ennek a munkának, közzétesszük eredményeinket és a legígéretesebb megközelítéseket” – zárja sorait a közösségimédia-óriás.
Címlapkép: XOSE BOUZAS / HANS LUCAS / HANS LUCAS VIA AFP