Világméretű összeomlás: akadoznak a Meta alkalmazásai
Sok felhasználót érint a probléma: nem működik a Facebook, az Instagram és a Threads sem.
A közösségi oldal októberben bejelentette, hogy minden platformjáról letiltja azokat, akik tagadják a nácik által a zsidókkal szemben elkövetett bűncselekményeket.
Az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO) szerdától a Zsidó Világkongresszussal (WJC) és a Facebookkal együtt küzd a holokauszt tagadása ellen, miután a jelenség az elmúlt években egyre inkább elterjedt, különösen a közösségi oldalakon.
Az UNESCO közölte, hogy a Facebook a holokauszttagadás téma után érdeklődőket a WJC által létrehozott, a holokausztról szóló honlap (www.aboutholocaust.org) felé irányítja. A közösségi oldal októberben bejelentette, hogy minden platformjáról letiltja azokat, akik tagadják a nácik által a zsidókkal szemben elkövetett bűncselekményeket. Audrey Azoulay, az UNESCO főigazgatója azzal igazolta a kezdeményezést, hogy „a holokauszt történetének ismerete létfontosságú a tagadás és összeesküvésről szóló elméletek elleni harchoz”.
A Facebook feddhetetlenségért felelős alelnök, Guy Rosen úgy vélekedett, hogy „az antiszemitizmussal és holokauszttagadással szembeni harc érdekében fontos, hogy az emberek tájékozódjanak a történtekről, amelyek a zsidó nép harmada elleni népirtáshoz vezettek”.
Ron Lauder, a WJC igazgatója elégedettségének adott hangot az együttműködéssel kapcsolatban, amelynek célja, hogy „a Facebook 2,7 milliárd felhasználója pontos és teljes információkat kapjon a holokausztról”. A kezdeményezést a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából ismertették egy párizsi rendezvényen, amelyen Luigi Toscano fényképész művei láthatóak a holokauszt több mint 200 túlélőjének arcképével.Kanada 1,6 millió dolláros támogatással csatlakozott azokhoz az országokhoz, amelyek pénzügyileg támogatják a holokausztról való oktatás előmozdítását a jövőbeni népirtások megelőzése céljából.
(MTI)
Nyitókép: You Tube