Olasz belügyminiszter: A munkát végző bevándorlókat be kell fogadni

2020. november 11. 17:52

Luciana Lamorgese szerint az illegális bevándorlást törvényes migrációs csatornák létesítésével lehet felszámolni.

2020. november 11. 17:52
null

Az illegális bevándorlást törvényes migrációs folyosókkal lehet felszámolni, valamint munkavégzés címén adott tartózkodási engedélyekkel Luciana Lamorgese olasz belügyminiszter szerdai kijelentései szerint, miközben a római parlament az előd, Matteo Salvini migrációs intézkedéseit módosította. Luciana Lamorgese az Il Giornale napilapnak nyilatkozva azt mondta, hogy az illegális bevándorlást törvényes migrációs csatornák létesítésével lehet felszámolni. „Ha hat hónapos tartózkodási engedélyt adsz (a bevándorlóknak), és azért engeded be őket, hogy gyümölcsöt szedjenek, akkor mindegyiket azonosítani és ellenőrizni lehet” – jelentette ki a belügyi tárca vezetője. 

Megjegyezte, hogy a jelenlegi járványhelyzetben az egészségügyi biztonságot is garantálni kell, ezt pedig a dél-olaszországi partoknál felállított karanténhajókkal oldották meg, ahova az érkező bevándorlókat két hétre elhelyezik. 

Lamorgese elismerte, hogy az utóbbi hónapokban a migráció „nehézségeket” okozott a Tunéziából érkezők kiemelten magas száma miatt.

Hangsúlyozta, hogy a migráció felerősödéséhez az észak-afrikai országban kialakult politikai, gazdasági, társadalmi feszültség vezetett. Utalt Róma és Párizs közös tervére, miszerint a Földközi-tenger nyugati medencéjében légi és vízi ellenőrzést vezetnek be a Tunéziából induló migránshajók feltartóztatására. Kijelentette, hogy nem hajóblokádról van szó, mivel az „háborús lépés lenne”, hanem Tunéziával való együttműködésről a hajók feltartóztatásával még tunéziai vizeken. 

Az Olaszországon keresztül más európai tagállamokba továbbjutott terroristákkal kapcsolatban Luciana Lamorgese hangoztatta, hogy a terroristaként jelzett személyeket az olasz hatóságok mind kiszűrik és azonosítják. Arra utalt, hogy

a nizzai merénylő esetében semmilyen információval nem rendelkeztek

a szeptemberben Lampedusán kikötő, majd október 29-én három embert meggyilkoló tunéziai férfi veszélyességéről. Az olasz sajtó az úgynevezett tunéziai társadalmi fórum (Ftdes) civilszervezet adatait idézte, amelyek szerint októberben 1328 személyi okmányok nélküli tunéziai kötött ki Olaszországban, a tavaly októberben mért 381-hez képest. Január elseje és október vége között a számuk meghaladta a 11 ezret, és köztük több mint kilencezer férfi volt. A szervezet adatai szerint a Tunéziából induló migránsok 73 százaléka tunéziai, vagyis Olaszországban gazdasági, ezért illegális bevándorlónak számít, aki nem részesülhet menedékjogban. 

Megkezdték Salvini törvénycsomagjának átírását

A parlament bizottságai megkezdték a volt belügyminiszter, Matteo Salvini tavaly augusztusi migrációs törvénycsomagjának részletes átírását. A Salvini-féle rendelkezések módosítását a kormány javaslatára a parlament októberben megszavazta: többek között bevezették a majdnem automatikus menedékkérelmet a tengeri útvonalon érkező migránsok számára és enyhítették a migránsokat szállító civilhajók bírságolását. 

Matteo Salvini, a Liga párt vezetője közösségi oldalán azt kérdezte,

miért tölti az idejét a kormány az illegális bevándorlók befogadásával ahelyett, hogy a járványhelyzet megoldásán dolgozna.

Hozzátette, hogy év eleje óta több mint 30 ezer migráns érkezett Olaszországba, a tavalyi kevesebb mint tízezerhez képest. Luigi Di Maio külügyminiszter, a kormánypárti az Öt Csillag Mozgalom (M5S) politikusa úgy vélte, nem lehet minden menedékkérőben potenciális terroristát látni, de „Európának védeni kell határait, finanszírozni a kiutasított személyek kitoloncolását, és módosítani azt az eddigi elvet, hogy a belépési pontnak számító európai tagállamot terheli a migránsok kezelése”. Di Maio kifejtette, hogy a kormány „elégtelennek” tartja az EU migrációs tervezetét, valamint a külügyminiszter egy terrorizmus ellenes európai ügyészség felállítását szorgalmazta.

(MTI)

(Nyitókép forrása: MTI/EPA/ANSA/Elio Desiderio)

Összesen 55 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csortu
2020. november 12. 10:34
Húsz évvel ezelőtt, ha az ember át akart költözni egy másik államba, akkor beballagott az illető állam hozzá legközelebbi nagykövetségégére, és munkavállalási engedélyt kérvényezett. Egy vagon papírt le kellett adni, például a kiszemelt álláshoz passzoló végzettségről, esetleg a kiszemelt állást adótól nyilatkozatot, hogy várja a pozíció, meg erkölcsi bizonyítványt, stb. Ezeket adott állam bürokráciája ellenőrizte ha akarta, és ha megfelelt az ember minden feltételnek, csak akkor utazhatott, de akkor beengedték a repülőtéren is, nem kellett a zöldhatáron rizikózni. Vajon ma miért nem működik ez a modell? Mármint az EU esetében, mert pl. Oroszországba, Kínába, de akár Argentínába is ma pont így lehet bevándorolni legálisan.
Vakfolt
2020. november 12. 09:57
Még mindig azt hiszik, hogy azért migrálkodnak ide, hogy a szar munkát elvégezzék. Ébresztő, ezek már az országotokat akarják meghódítani!
EMM195
2020. november 12. 08:55
Helyeslem. Akinek kell a migri, fogadja be, ha dolgos. De a felesleget nem oszthatja szét olyanoknak, akik nem kérnek belőle.
kisgul
2020. november 11. 22:02
Akkor ezek szerint, szó sincs itt kérem szépen menekültekről, olcsó munkaerőre van szükség, akik meg nem akarnak dolgozni, azt szépen lepasszolnák a keleteurópaiaknak! Hát lófaszt mama!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!