A helyszínen, a Schwedenplatz környékén most hatalmas a rendőri készültség, a hatóságok pedig felszólították az ott élőket, hogy maradjanak otthon, aki teheti, kerülje a környéket, és senki ne posztoljon fotót és videót. Karl Nehammer belügyminiszter megerősítette, hogy terrortámadás történt. Eddig hét áldozatról számoltak be a hatóságok. Az egyik tettes felrobbantotta magát. A lövöldözésben egy rendőr súlyosan megsérült. Az osztrák hírügynökség a belügyminisztériumra hivatkozva azt közölte, hogy az egyik támadót lelőtték, a másik szökésben lehet.
Az első jelentések szerint egy zsinagóga közelében rálőttek egy rendőrre. A rendőrség viszonozta a tüzet, a meglőtt rendőr életveszélyes sérüléseket szenvedett. A rendőrség lezárta a belvárost, a közlekedést és a metrómegállókat is. Osztrák lapértesülések szerint a rendőrség hajtóvadászatot indított a tettes vagy a tettesek ellen.
A Kronen Zeitung azonban úgy tudja, az elkövető felrobbantotta magát. Ez utóbbit a rendőrség még nem erősítette meg, a Twitteren azt írták, hogy mindenki kerülje el a belvárost – írta az Euronews.