Orbán úgy próbál a kudarcból kimenekülni, hogy Zelenszkij és Ukrajna ellen uszít
Megpróbál világpolitikai tényezőnek látszani, de ez nem sikerül.
Soros Györggyel egyszer találkozott egy menekültválságról szóló ENSZ-tanácskozáson – árulta el a színész.
A Telex egyik olvasója kereste meg Stan Rosenfieldet, majd továbbította George Clooney válaszát a napokban kirobbant kisebb szóváltás kapcsán, melyben a színész legújabb, Netflix számára forgatott posztapokaliptikus filmjének promóciójában a világon látható gyűlölet példájaként Orbán Viktort hozta fel a brazil elnök, Jair Bolsonaro mellett. Az információt a Telex ellenőrizte, majd hétfőn este tette közzé.
Clooney elmondása szerint Soros Györggyel egyszer, egy menekültválságról szóló ENSZ-tanácskozáson találkozott az akkori amerikai elnökkel, Barack Obamával együtt. Alexander Sorossal egy davosi eseményen futott össze. A 2017-es davosi fórumon a Daily Mail képes beszámolója szerint többek között a korábbi alelnök, Joe Biden személyesen gratulált Amal Clooney-nak születendő ikrei érkezéséhez.
„Ebben ki is merül a kommunikációm Soros Györggyel. Orbán propagandagépezete tehát hazudik, pont.”
A színész felidézi, hogy a Soros család jelentős támogatást nyújtott a szegények és a menekültek oktatására és jogi megsegítésére a világban, illetve hogy a rendszerváltás környékén maga Orbán is Soros-pénzen tanult Nagy-Britanniában, és a kormánya is fogadott el tőle támogatást „a régi szép időkben, amikor Orbán Viktor kiállt a kommunizmussal szemben” – számolt be a Telex.
“Szégyellném magam, ha nem szólalnék fel nyilvánosan az efféle a tekintélyelvűség ellen, amelyben az Orbán-rezsim az ellenőrzése alá vonja a médiát, a cégeket drákói adószabályoknak veti alá, elhallgattatja a szabad sajtót, csak az ő engedélyükkel fotózható a drótkerítésük, démonizálja a jogfosztottakat, és a szélsőjobb felé kacsintgat” – mondta George Clooney.
A Telex is kiemeli, hogy George Clooney hazánkkal kapcsolatos ismeretei meglehetősen elnagyoltak, hisz közleménye szerint 1956-ban magyar menekültek lepték el a világot. Mint írja, először a nyolcvanas évek elején járt itt, amikor Magyarország „még mindig a Szovjetunió része volt” – írja a színész.
„Akkoriban Magyarország a Szovjetunió bukása után elért demokratikus siker ékes példájának látszott. Várom a napot, amikor Magyarország újra rátalál arra, ami egykor volt” – zárul a közlemény.
A közlemény teljes szövege:
„Nem számítok arra, hogy a válaszomat a magyar híroldalak nagy része lehozná, mert azokat az orbáni rezsim vagy közeli szövetségeseik tulajdonolják és működtetik. De azért lesz visszhangja. Soros Györggyel egyszer, egy ENSZ-értekezleten találkoztam, ahol az Egyesült Államok elnöke is ott volt, és a menekültválságról volt szó. Egyszer találkoztam a fiával, Alexszel is, egy davosi rendezvényen.
Ebben ki is merül a kommunikációm Soros Györggyel. Orbán propagandagépezete tehát hazudik, pont. Ugyanakkor a Soros család oktatást és jogsegélyt finanszírozott a szegényeknek és a menedékkérőknek, elsöprő jótéteményt hoztak a világnak. Orbán úr ugyanezt érzékelhette 1989-ben, amikor Soros úr fizette az angliai tanulmányait. Aztán a kormánya egymillió dollárt fogadott el Soros úrtól a régi szép időkben, amikor Orbán Viktor a kommunizmus ellen küzdött.
Ami korábbi megjegyzéseimet illeti, szégyellném magam, ha nem szólalnék fel nyilvánosan az efféle a tekintélyelvűség ellen, amelyben az Orbán-rezsim az ellenőrzése alá vonja a médiát, a cégeket drákói adószabályoknak veti alá, elhallgattatja a szabad sajtót, csak az ő engedélyükkel fotózható a drótkerítésük, démonizálja a jogfosztottakat, és a szélsőjobb felé kacsintgat. Mintha 1956 soha nem történt volna meg, amikor a világot elárasztották a szovjet uralom elől menekülő magyar menekültek.
Nagyon kedvelem a magyar embereket. Az 1980-as évek elején voltam ott először, amikor még a Szovjetunió része volt. A 2000-es évek elején tértem vissza, és a Dunaparton sétálgattam. Akkoriban Magyarország a Szovjetunió bukása után elért demokratikus siker ékes példájának látszott. Várom a napot, amikor Magyarország újra rátalál arra, ami egykor volt.”
(Forrás: Telex)