Halálos áldozata is van az oroszországi plázában történt robbanásnak
Az orosz regionális kormányzó szerint a tüzet egy az orosz légvédelem által lelőtt ukrán drónból származó lezuhanó törmelék okozta.
A most folyó akciók a hidegháborús korszak űrversenyére emlékeztetnek, amikor a Szovjetunió és az Egyesült Államok harcolt az elsőbbségért.
Kínai hekkerek próbáltak megszerezni a koronavírus védőoltásának fejlesztésével kapcsolatos adatokat. A legegyszerűbb eljárást választották: a gyógyszergyárak helyett a digitális felügyelettel megbízott amerikai egyetemek számítógépeibe hatoltak be – írja a New York Timesra hivatkozva az Euronews. A versenybe az oroszok az állami hírszerzéssel (SVR) szálltak be. Célpontjaik az amerikai, kanadai és brit kutatóhálózatok voltak. Az oroszokra először egy brit ügynökség figyelt fel, amely az üvegszálas nemzetközi adatkábeleket felügyeli.
Hekkerek támadják a koronavírus elleni védőoltás kifejlesztésén dolgozó brit, amerikai és kanadai cégeket – írta az Euronews nemrégiben. Az Egyesült Királyság kiberbiztonsági központja, az NCSC szerint „szinte bizonyossággal” állítható, hogy a támadók az „orosz kémszervezet szolgálatában állnak”. Peking és Moszkva mellett Teherán sem maradhatott ki a sorból. Ezek után az Egyesült Államok jelentősen fokozta egyfelől kémelhárítási, másrészt felderítési erőfeszítéseit. Leegyszerűsítve: a világ minden élen járó kémszervezet azon van, hogy kiderítse, miben mesterkedik vetélytársa.
Békeidőben nem volt olyan élénk a kémkedés, mint most, a járvány idején. A most folyó akciók a hidegháborús korszak űrversenyére emlékeztetnek, amikor a Szovjetunió és az Egyesült Államok harcolt az elsőbbségért a Föld körüli pályán és a Holdon egyaránt.
(Euronews)