Szívünk parancsa a haza megvédése
Sem a XIX. századi, sem a XX. századi hősök áldozata nem volt hiábavaló.
Több mint kétszáz kezdeményezés részesül 60 millió euró (mintegy 21 milliárd forint) összegű uniós finanszírozásban.
Több mint kétszáz kezdeményezés részesül 60 millió euró (mintegy 21 milliárd forint) összegű uniós finanszírozásban, hogy a koronavírus-járvány okozta válság leküzdésére irányuló innovatív megoldásokat dolgozzanak ki. A támogatottak között több magyarországi intézmény és vállalkozás is szerepel – közölte az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) kedden.
A Budapesten működő uniós intézet tájékoztatása szerint a 25 országból 212 partner összefogásával megvalósuló 62 új innovációs projekt olyan megoldások kialakításán dolgozik, amelyek közvetlenül a koronavírus-világjárvánnyal kapcsolatos kihívások leküzdését célozzák.
A támogatásra kiválasztott 207 projekt és vállalkozás innovatív fejlesztése azonnali megoldásokat nyújt több kulcsfontosságú területen, ilyen az egészségügy, a digitalizáció, az élelmiszer-ellátás, a városi mobilitás, vagy a levegőben megtalálható szennyező anyagok csökkentése. A projekteknek 2020 végéig kell megvalósulniuk.
Magyarországon támogatásban részesül mások mellett a biometrikus azonosításon alapuló, készpénz- és bankkártyamentes fizetési megoldásokat fejlesztő PeasyPay Kft. és az egészségügyi adatokat feldolgozó Attributix Kft. Ezen kívül magyar partnerek működnek közre egyebek mellett a nemzetközi együttműködésben megvalósuló Team Discover betegmegfigyelési rendszer kifejlesztésében, valamint a válság közepette segítséget nyújtó önkéntesek koordinálását elősegítő CoVCAP projektben is. Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) uniós szerv, 2008-ban hozták létre Európa innovációs képességének erősítésére.
(MTI)