Von der Leyen vészforgatókönyvet írt: így venné el a magyarok pénzét az utolsó centig

„Ha nem sikerül a Magyar Péter projekt, akkor legalább az Orbán-ellenességre” akarják fölhasználni ezt a választást – hangzott el a Mestertervben.

Apja utánaugrott a vízbe.

Cápa ragadott el egy tízéves fiút egy halászhajóból pénteken Tasmania partjainál. A gyermek apjának köszönheti az életét, aki „azonnal a vízbe ugrott, mire a tengeri ragadozó elúszott” – közölte a mentőszolgálat. A fiú a karján, a mellkasán és a fején sérült meg, kórházban ápolják, állapota stabil - tették hozzá az illetékesek.
A fiú mentőmellényt viselt a hat méter hosszú hajón, ahol apja és két másik férfi társaságában halászott mintegy öt kilométerre a sziget partjaitól, amikor a cápa elragadta és a vízbe rántotta.

Ausztráliában, ahol a világon az egyik leggyakoribbak a cápatámadások, idén öt embert ölt meg a tengeri ragadozó. Legutóbb múlt héten egy 15 éves fiú vesztette életét cápatámadásban Ausztrália keleti partjainál. Kedden pedig egy nő szenvedett súlyos sérüléseket cápatámadásban a Nagy-korallzátony közelében.
(MTI)
Kép: Pixabay