Bekeményít egy EU-s ország: ha minden a tervek szerint halad, visszatérhetnek Szíriába a migránsok
Jelentős változások jöhetnek a nyugat-európai országban.
A május 19-én keltezett és a szíriai pénzügyminiszter által aláírt utasítás szerint az intézkedés Rámi Mahlúf feleségére, és gyerekeire is kiterjed.
„A Bassár el-Aszad szíriai elnök vezette damaszkuszi kormányzat utasítást adott az államfő gazdag unokafivére, Rámi Mahlúf és családja vagyonának lefoglalására” – közölte a Reuters hírügynökség kedden egy kormányzati dokumentumra hivatkozva, amelybe betekintést nyert.
A május 19-én keltezett és a szíriai pénzügyminiszter által aláírt utasítás szerint az intézkedés Rámi Mahlúf feleségére, és gyerekeire is kiterjed. Az iratban az áll, hogy az óvintézkedésként foganatosított lefoglalás a szíriai távközlési hatóság felé fennálló tartozás biztosítékaként szolgál. Rámi Mahlúf, aki egykor Aszad belső köréhez tartozott, a legnagyobb szíriai mobiltelefon-társaság, a Syriatel tulajdonosa. Az utóbbi időben azonban összetűzésbe került a hatóságokkal cége tartozásai miatt.
Mahlúf eddig három online videóban szólalt meg a vitával összefüggésben, és ezekben egyenesen Bassár el-Aszadhoz fordult segítségért vállalata megmentése érdekében. Legutóbbi, vasárnapi üzenetében azt állította, hogy lemondásra szólították fel a Syriatel vezetői tisztségéből.
Mahlúf kedden közzétett egy május 18-i keltezésű levelet, amelyben tagadta a távközlési minisztérium vádjait a Syriatel meg nem fizetett licenszdíjai körül kialakult vitában. Az üzletember anyai ágon unokatestvére Aszadnak és kulcsfontosságú szerepet játszott az elnök hadikiadásainak fedezésében a 2011 óta tartó polgárháborúban. Mahlúf egyaránt szerepel az Európai Unió és az Egyesült Államok szankciós listáján. Vállalatbirodalma a távközlésen túl kiterjed az építő- és az olajiparra is. Szakértők szerint a példátlan nyilvános huzavona évtizedek óta az első nagyobb szakadás lehet a szíriai kormányzó eliten belül, amely 1970-ben Háfez el-Aszad államcsínyével került hatalomra.
(MTI)