Annak a döntésnek is részese volt, amikor az EJEB két bangladesi migráns kiutasítása miatt ítélte el Magyarországot – írta meg az Origo.
Felügyelőtanácsot hozott létre a Facebook, azzal az ürüggyel, hogy kell egy „független” ellenőrző testület, amelynek döntéseit végre kell hajtania a Facebooknak. Az új tanácsról már a Mandiner is beszámolt. A testület azonban csak névleg független, ezt jól mutatja, hogy a magyar tagja az a Sajó András, aki Soros György egyik legközelebbi bizalmasa, a Soros-egyetem alapító dékánja – közölte az Origo.
Sajó András előélete
Hozzátették, hogy Sajó András később, a Gyurcsány-kormány alatt az Emberi Jogok Európai Bíróságára került bíróként, részt vett például abban a döntésben, amelyik kimondta, hogy a vörös csillag viselését nem szabad korlátozni (ahogy a Magyar Idők nyomán az Origo is megírta, a horogkereszt viselését is engedélyezné). Sőt, a döntésekben ennél is nagyobb szerepe volt, mivel a Magyarország elleni beadványok az ő tanácsához kerültek, és a befogadott ügyeket az általa vezetett iroda készítette elő.
A Guardian volt főszerkesztője, vagy a volt szocialista dán miniszterelnök is tag
Az Origo hangsúlyozta, mennyire lesz „független” a testület: a tagok között van, Sajó András és mások mellett, a baloldali brit lap, a Guardian volt főszerkesztője, Alan Rusbridger, valamint Helle Thorning-Schmidt volt dán szocialista miniszterelnök (mutatóba persze betettek a testületbe amerikai republikánus tagot is). A Facebook legfelsőbb bíróságának magyar tagja tehát Soros egyetemén kezdte (a CEU alapító dékánja volt), és Gyurcsány idején került az EJEB-be. Most az eddig is a baloldal felé példátlanul elfogult Facebookot felügyelheti – írja az Origo. Itt tartunk most.