Orbán Viktor: Fél éve még senki nem akart hallani a békéről, ma pedig mindenki erről beszél (VIDEÓ)
Ez a magyar elnökség legnagyobb eredménye.
A kommentelőik nem értettek egyet, hangot is adtak véleményüknek.
A Quillette online magazin csütörtökön jelentetett meg egy írást, amely szerint Magyarország egyre inkább hasonlít az Erdogan által irányított Törökországra. Az cikk középpontjában a koronavírus-törvény áll, amelyet a szerző túlzottan drasztikusnak tart. „Magyarországon kevesebb mint 500 megerősített eset van, az országot még nem érinti súlyosan a járvány, így ez a drákói intézkedés szinte biztosan felesleges” – jelenti ki.
Ezek után összefoglalja Orbán Viktor karrierjét és kijelenti, hogy 2010 után autoriter fordulatot vett a kormányzás. Természetesen arról egy szót sem ejt, hogy miért szavazhatták meg kétharmaddal a Fideszt 2010-ben, vagy a szocialista kormányzás alatt milyen állapotban volt az ország, és természetesen a 2006-os eseményekről is megfeledkezett. A szerző egyébként feltehetően „rendkívül” felkészült, hiszen egy mesterszakos hallgatóról van szó (Shay Khatiri, a John Hopkins egyetem tanulója).
Egyértelműen nehezményezi a szerző, hogy új alaptörvényt fogadott el az Országgyűlés 2011-ben, illetve kiemeli, hogy a migrációs válság idején a magyar miniszterelnök „populista erősemberként” tetszelgett, és úgy szervezte át a pártját, hogy „a jobbikos szavazókat is megnyerje”. Külön izgalmas, hogy nemes egyszerűséggel antiszemitának bélyegzi a Soros György elleni fellépést, illetve azt állítja, hogy a civil szervezetek munkáját szabályozó törvény „azt követelte az Open Society Foundation-től, hogy költöztesse el irodáit az országból”..
A Quillette Facebook-oldalán is megosztották a cikket, de a kommentelők nagy része nem értett egyet a szerzővel és hangot adott kritikáinak. Ezekből szemezgettünk.
„A kritika azoktól származik akik a hatalmon lévő kormánnyal egyébként is szembe helyezkednek, és megalapozatlanul hivatkoznak autoritarizmusra, valamint a gyors cselekvés elmulasztását kérik számon, ami egyébként kissé ellentmondásos.”
„Magyarország összehasonlítása a törökök »szultánságra törő« vezetőjével, ez az újságíró arroganciáját és tudatlanságát mutatja.”
„Jelenleg defacto házi őrizetben vagyok, amelyet egy kormány vezetett be, amely hat héttel ezelőtt elvesztette a választásokat és továbbra is hatalmon van. Az EU egy szót sem szól, nem aggódik. Amit valójában látunk, az harc a globalisták fennálló hatalma és az országok között, amelyek valamilyen irányítást próbálnak gyakorolni a saját sorsuk felett. Ennek bizonyítéka, hogy a nyugati média megtámadja a nacionalizmus minden formáját. Ugyanakkor vak olyan intézkedésekkel szemben, amelyeket globalista politikusok vezetnek be” – írja egy olvasó Írországból.
„Sok ember féltékeny lehet Magyarországra, ahol a kormány a nemzetközi szervezetek helyett az emberek érdekeit tartja szem előtt” –vélekedik egy másik hozzászóló.