Origo: Külföldről pénzelnek hazai civil szervezeteket
2020. január 24. 20:49
A portálhoz eljutott dokumentumokra hivatkoznak.
2020. január 24. 20:49
p
0
0
87
Mentés
Az Origo idézi: a „Századvég NGO-radarja a Helsinki Bizottság tavalyi éves beszámolójával foglalkozik”, amelyből kiderül, hogy „a 481 millió forintos bevételükből mindössze 5 millió forint származik hazai adózóktól”.
Fotó: Origo.hu
Vagyis „a maradék 93 százalék külföldről van” – írja a portál, amely szerint a szervezet finanszírozói között Soros György alapítványa, az Open Society Foundation, az Európai Bizottság, az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága, de német, svájci és horvát szervezetek is megtalálhatóak.
Az Origo szerint a Helsinki Bizottság egy rejtélyes svájci finanszírozója, az Oak Foundation, bár korábban inkább klímavédelemmel és női egyenjogúsággal foglalkozott, most 130.000 dollárt – 38 millió forintot – adott a 444-nek.
Hozzáteszik: „bár a szervezet bevételében van egy nem teljesen tisztázott eredetű 30 milliós adomány rész, de ha erről azt feltételezzük, hogy ez mind hazai forrásból származik, akkor is csak a szervezet teljes bevételének mindössze 7 százalékát éri el a hazai forrás”.
A külföldről érkező támogatásoknál maradva az Origo úgy fogalmaz: a másik érdekes finanszírozó a Helsinki listájában, a The Sigrid Rausing Trust, a Soros Alapítvány által létrehozott pénzügyi alap, amelyet az Open Society emberi jogi mozgalmak támogatására hozott létre három évvel ezelőtt.
A portál szerint a pénzügyi alap azonban nem csak a Helsinki Bizottságnak adott segítséget, hanem természetesen más hazai szervezeteket is megtámogatott.
Fotó: Origo.hu
Így az Átlátszó: £80.000-ot, azaz több mint 31 millió forintot, a Direkt36: £40.000-ot, azaz több mint 15 millió forintot, az EMMA Egyesület: £90.000-ot, azaz több mint 35 millió forintot, a TASZ: £450,000-ot, azaz több mint 175 millió forintot kapott civil szervezetektől.
Az Action for Democracy vezetője a Politico hasábjain az Európai Bizottságot arra is felszólította, hogy lépjen fel a jelenlegi magyar kormánnyal szemben.
A TEMPÓ legújabb adásában Kohán Mátyás elmagyarázza, hogy miért kerülne Ukrajna EU-tagsága felfoghatatlanul sok pénzbe, és miért fizettetnék meg velünk a cechet, miközben a mezőgazdaság, az ipar és a fejlesztések is rámennének Brüsszel tervére.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 87 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Az alapvető probléma az EU-hoz való csatlakozás feltételeiben volt, miszerint támogatni kell:
- A tőke
- A áruk
-A munka
- Az eszmék(!) szabad áramlását.
Ki kell lépni az EU-ból ha nem bomlik fel: Nyugat EU-ra, Dél-EU-ra és Kelet-EU-ra. (Be fog következni)