Az Európai Unió egyetlen napot sem várt: újabb támadást indított Magyarország ellen
Súlyos következményekkel fenyegetőznek.
A cég szeptemberben azt közölte, hogy a bírálatokra reagálva emberi jogi irányelveket fogadtak el a visszaélések megakadályozására.
Megkezdődött az Amnesty International által indított per tárgyalása csütörtökön Izraelben, amellyel egy internetes megfigyelési technológiákat árusító cég exportengedélyének visszavonását szeretné elérni a nemzetközi jogvédő szervezet.
A szervezet szerint az NSO Group nevű izraeli vállalat Pegasus elnevezésű szoftverét számos ország kormánya újságírók és aktivisták elleni kémkedésre használja, ezért meg kell tiltani annak nemzetközi árusítását. „Az NSO továbbra is abból profitál, hogy kémszoftverével visszaéléseket követnek el világszerte, az izraeli kormány pedig ezt tétlenül nézi” – hangsúlyozta Danna Ingleton az Amnesty International részéről. A tárgyalást zárt ajtók mögött tartják.
A cég szeptemberben azt közölte, hogy a bírálatokra reagálva emberi jogi irányelveket fogadtak el a visszaélések megakadályozására. „Rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy termékeink mekkora segítséget nyújtanak a titkosszolgálatoknak és a bűnüldöző szerveknek súlyos bűncselekmények megelőzésében és emberéletek megmentésében. Ugyanakkor megértjük azt is, hogy az emberi jogok megsértését jelenthetik a visszaélések” – jelentette ki akkor a vezérigazgató.
Októberben az amerikai Whatsapp keresetet nyújtott be az NSO Group ellen Kaliforniában, azt állítva, hogy a cég több mint száz újságíró és aktivista megfigyelésére használta üzenetküldő szolgáltatását.
(MTI)