Az izraeli politika világában mindenki ismer mindenkit, és különösen igaz ez Beni Ganzra és Jiszráel Kacra, akikből könnyen meglehet, hogy az ország következő miniszterelnökei lesznek, és akik egymástól kétháznyira nőttek fel a Kfar Ahim nevű, magyarul beszélők alapította faluban. Az Izrael déli részén, Asdód közelében lévő csendes falu ezekben a hónapokban vált ismertté, amikor Ganz és az általa vezetett Kék-fehér centrista párt az áprilisi választásokon éppen annyi, harmincöt mandátumot tudott szerezni a knesszetben, mint a kormányzó jobboldali Likud párt: a keddi előrehozott választások előtt is fej fej mellett halad a Ganz vezette Kék-fehér párt, és a Likud, amelyben Benjámin Netanjahu jelenlegi kormányfő egyik esélyes utódjelöltje a párt és az ország vezetésére Jiszráel Kac
A falu gazdagságot sugároz, rengeteg frissen épített emeletes ház áll a szépen ápolt kertekben. Hamar útba igazítanak, hogy a 95 éves Klein Irén tud mesélni a kezdetekről.
Irén néni 1955-ben költözött ide férjével és kisgyerekeivel Petah-Tikváról. Az MTI tudósítójának elmondta, hogy nem bánta meg, mert a faluban a többiekhez hasonlóan ő is családra talált társaiban: szinte mindannyian egyedül érkeztek – családjuk egyetlen túlélőjeként – Izraelbe, nem voltak nagyszülők, és egymást segítették új életük megteremtésében. Férje, Juda – Imre Klein –készítette fel a fiúk 13 éves korában szokásos ünnepségére, a bar micvára a jelenleg a Kék-fehér párt élén álló Beni Ganz volt vezérkari főnököt éppen úgy, mint politikai riválisát, Jiszráel Kacot, a Likud jelenlegi külügyminiszterét.
Megoszló szavazatok
A falucskában nyolcvan család él, akik a falu egyik első gyermeke, Sara Ben Avi szerint fele-fele arányban a Likudra és a Kék-fehérre szavaznak.
Ben Avi három hónaposan került szüleivel 1953-ban a közeli Kasztinából ide. Előtte ott éltek ugyanis öt évig a falu alapítói, de akkor ezt a földet utalták ki nekik a bevándorlók letelepítéséért felelős állami hivatalnokok. Az alapító első nyolc család – mind haláltáborok és munkaszolgálat magyarul beszélő túlélői – főként a hajón ismerkedtek meg egymással 1946-ban Palesztina felé tartva, de a britek elfogták és Ciprusra vitték őket. Ganz és Sara Ben Avi szülei is ott házasodtak össze, majd 1948 márciusában hajózhattak végre jövendő hazájukba.