A németek alig negyede támogatja az Oroszország elleni EU-s szankciókat

2019. augusztus 20. 13:48

A keleti tartományokban az országos átlag alatti a szankciók politikájának támogatottsága.

2019. augusztus 20. 13:48

Németországban a lakosság alig negyede támogatja az Oroszország ellen az ukrajnai válságban játszott szerepe miatt elrendelt európai uniós (EU-) szankciókat – mutatta ki egy kedden ismertetett felmérés.

A YouGov közvélemény-kutató társaság azzal kapcsolatban készített felmérést, hogy a következő hetekben helyi törvényhozási (Landtag-) választást tartanak három keleti, az egykori NDK területén fekvő tartományban, és az Oroszország elleni szankciók ügye a választási kampány egyik témája.

A YouGov kimutatta, hogy Németország egészét tekintve a lakosság csupán 23 százaléka támogatja az ukrajnai válság miatt hozott büntetőintézkedések változatlan fenntartását.

A többség változást sürget, 21 százalék szerint a szankciók azonnali visszavonása lenne a legjobb megoldás, további 32 százalék pedig a szankciók fokozatos visszavonását pártolja.

A keleti tartományokban az országos átlag alatti a szankciók politikájának támogatottsága. Brandenburgban és Szászországban – ahol szeptember 1-jén lesz Landtag-választás – mindössze 11, illetve 12 százalék támogatja a büntetőintézkedések fenntartását, Türingiában pedig – ahol október 27-én tartják a tartományi választást – 21 százalék.

Michael Kretschmer szászországi tartományi miniszterelnök nyíltan sürgeti is a szankciók visszavonását, szembeszegülve pártja, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) és a szövetségi kormány álláspontjával, amely szerint a szankciók addig maradnak érvényben, ameddig elrendelésük okai meg nem szűnnek.

„Oroszország stratégiai szempontból fontos partner, és a jobb kapcsolatokhoz szükségünk van a szankciók beszüntetésére” – húzta alá a politikus, miután júniusban Szentpéterváron megbeszélést folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

Az EU 2014 júliusában döntött arról, hogy Ukrajna destabilizálása miatt szankciókat vezet be Oroszország ellen. Az indoklás szerint Moszkva a nemzetközi jogot megsértve csatolta el a Krím félszigetet Ukrajnától, és szakadár erőket támogat Ukrajna keleti részén. A büntetőintézkedések értelmében korlátozzák egyes orosz bankok és vállalatok hozzáférését az európai tőkepiachoz, valamint tiltják a fegyverek és a katonai jellegű végfelhasználásra szánt kettős rendeltetésű termékek, továbbá bizonyos energetikai technológia exportját Oroszországba.

A szankciók hatályát legutóbb júniusban hosszabbították meg, újabb hat hónappal, 2020. január 31-éig.

(MTI)

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2019. augusztus 20. 19:50
Ez sem Németországnak sem Európának nem érdeke, sőt ellenérdekelt.
3M..
2019. augusztus 20. 15:50
Magyarországon a németekkel ellentétben viszont, senki nem támogatja. Orbán viszont rendre, mégis aláírja. Szebb Jövőt!
Volo
2019. augusztus 20. 15:13
Nézelődtem a Google Earth-on. Mit esz Isten Irkutszk városában, mit látok a 2018-as felvételen? SPAR reklámot. Bizony!A SPÁR jelen van ott is, leszarva az embargót!
hátakkor
2019. augusztus 20. 14:38
Amikor jönnek az áramszünetek, nem tudják a németek eladni a cuccaikat, nem lesz fűtés és afrikaiak újabb milliói özönlik el városaikat akkor talán feloldják a cenzúrát és visszatér a józan eszük. Addig zöld köd.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!