Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A Dél-Ázsiában júniustól szeptemberig tartó monszunidőszak heves esőzésekkel jár, rendszeresen okoz árvizeket és földcsuszamlásokat.
Hrisztosz Sztilianidesz humanitárius segítségnyújtásért és válságkezelésért felelős biztos közölte, a megítélt összeg magában foglalja azt az 1,5 millió eurós segélyt is, amelyet az EU a Bangladesben élők megsegítésére juttat, az ázsiai ország mintegy harmada ugyanis víz alatt áll. A fennmaradó összegeket a Nepálban és a Fülöp-szigeteken élőket segítő szervezetek kapják munkavégzésük biztosításához.
A támogatások a károsultak legfontosabb szükségletei – élelmiszer-, ivóvíz-, egészségügyi ellátás – mellett az árvizek és a földrengések okozta károk közül a leghalaszthatatlanabbak orvoslását is fedezi – közölte az uniós biztos.
A pusztító áradásoknak és földcsuszamlásoknak eddig legkevesebb 200 halálos áldozatuk van, a monszunesők keltette árvizek összesen mintegy hétmillió embert érintenek Indiában, Nepálban és Bangladesben.
A Dél-Ázsiában júniustól szeptemberig tartó monszunidőszak heves esőzésekkel jár, rendszeresen okoz árvizeket és földcsuszamlásokat. Az emberek millióit érintő természeti csapásokban több százan vesztik életüket évente, és sokuknak el kell menekülniük lakhelyükről.
(MTI)