Retteg a brit lap Trump elnökségétől: Orbánról sem feledkeztek meg
Az európai vezetési válságok Trump kezére játszhatnak szokásos oszd meg és uralkodj–taktikájában, az új amerikai elnökkel Európa rosszul járhat – írja a The Guardian.
Angliában és Walesben 2018-ban rekord számú, 43 ezer késes támadást jelentettek.
Több rendőrt, kevesebb kést – ez a felirat olvasható a két londoni férfi pólóján az euronews riportjában. A Ragga Twins névre hallgató két férfi is a késes támadások felszámolásáért küzdő kampányban vesz részt. A brit fővárosban július végéig 84 embert öltek meg késsel, tavaly összesen 132-t. A kampány részben arra kéri az embereket, hogy a szúró eszközöket dobják ki.
„Azt akarjuk, hogy a kések tűnjenek el az utcákról, minél több ember figyelmét fel akarjuk hívni, hogy a maguknál hordott kések milyen veszélyesek” – magyarázta az egyik aktivista, Courtney Barrett.
Angliában és Walesben 2018-ban rekord számú, 43 ezer késes támadást jelentettek, de a támadások az egész Egyesült Királyságban aggasztó mértéket öltöttek. A politika és a rendőrség egyelőre tehetetlennek tűnik, miközben a családok és az áldozatok a támadások hatásával küzdenek.
Reece Bamgbose 18 éves volt, amikor Dél-Londonban megkéselték. Az elkövetők a banda elől bujkáló bátyját keresték. Reece a támadás után hosszú ideig nem merte elhagyni a lakását.
„A bátyám egy banda tagja volt, engem ezért kaptak el. Éppen vásárolni indultam, mint normálisan máskor is, amikor a sarkon körbevettek, három fickó támadt rám. Sikerült elszaladnom, de utánam futottak, és a bal lábamba kést szúrtak” – mondta.
Az Euronews tudósítója, Amanda Coakley azt jelentette, hogy beszélt szociális munkásokkal, aktivistákkal, áldozatokkal és elkövetőkkel is. Mindannyian azt mondták, több oka is van annak, hogy egyre több a késes támadás Londonban és az Egyesült Királyságban. A társadalmi egyenlőtlenség, a mentális egészséggel foglalkozó központok hiánya, kevés a rendőr az utcákon és kevés a pozitív követendő példa az emberek számára.
Reece szerint a társak támogatása fontosabb, mint a rendőri közbeavatkozás.
Úgy véli, ha valaki gyenge jellem, könnyen befolyásolható, az nem jó. Ő nem ilyen, és ezt a példát mutatja. Neki erős az akarata, nem hagyja magát befolyásolni, ha valamit nem akar megcsinálni, akkor nem teszi.
London Chingford Mount kerületében közben tovább gyűjtik a hegyes késeket az aktivisták. Ez ugyan egy kis lépés, de remélik, hozzájárul az utcák biztonságosabbá tételéhez.