Ezek az utolsó pillanatok: az elemzők kimondták, melyik párt az esélyesebb a választás megnyerésére

Az sem rejtették véka alá: mennyire valószínű, hogy végső eredményt lehet majd hirdetni vasárnap este.



Sok tüntető szó szerint a testével akart véget vetni a felszíni szénbányászatnak az észak-Rajna-vesztfáliai Jüchen közelében, az akcióról az Index számolt be.
Az Index a DW.com-ra hivatkozva azt írta: több százan több irányból próbáltak betörni a bánya területére, ezt több száz rendőr próbálta megakadályozni. Mint kiderült utóbb, sikertelen volt a hatóságok próbálkozása, ugyanis közel ezren bejutottak a bánya területére.
Igaz, nem tudták leállítani a termelést, mert az le volt állva, de így is sikert könyvelhettek el a zöldek, ez pedig nem mehetett volna előkészületek nélkül: az akciót az Index szerint szervezetten hajtották végre, sőt, a Fridays for Future aktivistái is segítették őket.

A bányát birtokló RWE elítélte az akciót, és törványsértés emlegetett – idézte az Index a képviselőjüket.
