Nem tanítanak többet a második világháborús fekete és női pilótákról
Az ilyen döntések nemcsak a múlt hőseinek emlékét törlik el, hanem a jövő nemzedékeitől is elveszik az esélyt arra, hogy tanuljanak a bátorságukból és kitartásukból.
Az orosz gépek megmaradtak a nemzetközi légtérben, de az azonosítási zónába berepültek.
Az amerikai légierő gépei négy Tu-95MSZ típusú orosz hadászati bombázót és a két Szu-35-ös nehéz vadászbombázót fogtak el – közelítettek meg és kísértek – Alaszka partjainál – jelentette be kedden az Észak-amerikai Légvédelmi Parancsnokság (NORAD).
A NORAD közleménye szerint a hétfőn történt elfogáshoz az amerikai légierő F-22-es harci repülőgépeit riasztották, de az információt csak kedden hozták nyilvánosságra. Az orosz harci gépek ugyan berepültek az amerikai légtérvédelem légvédelmi azonosítási zónájába – amely Alaszka nyugati partjaitól mintegy 200 mérföldnyire terjed ki – de megmaradtak a nemzetközi légtérben.
Az orosz védelmi tárca a Twitteren reagált a történtekre. A minisztérium szerint az amerikai vadászgépek útjuk egy szakaszán elkísérték az orosz repülőrajt. A NORAD vezetői úgy értékelték, hogy a berepülések Moszkva azon erőfeszítéseinek sorába illeszkednek, amelyekkel részben potenciális válsághelyzetre készíti fel légierejét, részben pedig erejét kívánja fitogtatni ellenfeleinek.
Amerikai kommentátorok arra hívják fel a figyelmet: az Alaszkához közeli berepülésekre pár nappal azt követően került sor, hogy Mike Pompeo amerikai külügyminiszter Szocsiban Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tárgyalt, és arra figyelmeztette Oroszországot, hogy ne avatkozzék be a 2020-as amerikai választási folyamatba.
(MTI)