Hosszú nekrológban méltatja John Lukacsot a New York Times

2019. május 09. 22:51

Három generációnyi amerikai történészre gyakorolt nagy hatást John Lukacs unortodox történész, író és reakciós – emlékezett a The New York Times.

2019. május 09. 22:51

John Lukacsot unortodox történészként, termékeny íróként és reakciósként búcsúztatta a The New York Times. A lap szerint a politikáról, populizmusról, pop kultúráról vallott nézetei a doktríner liberálisok és konzervatívok táborából is kiemelte. 

Az újság a modern Európa krónikásának tartotta Lukacsot, aki romantikusként a polgárság letűnt báját siratta. Kiemelte, hogy Churchillt különösen tisztelte, sőt egy elismert tanulmányt is írt róla, valamint nem meglepő módon elítélően írt Sztálinról és Hitlerről is egyaránt. A nácizmus és a kommunizmus elől Amerikába menekült John Lukacs a Chestnut Hill College nevű katolikus intézményben találta meg a helyét Philadelphia egy idilli szegletében. 47 évig tanított az intézményben.

John Wilson, a michigani Hillsdale College professzor emeritusa azt írta  2013-ban a The American Conservative hasábjain, hogy 35 könyve és megszámlálhatatlan sok cikke, esszéje és kritikája révén Lukacs „három generációnyi elismert történészre volt hatással, inspirálta , vagy éppen bőszítette fel őket, annak ellenére, hogy sohasem tanított a legnagyobb vagy legelismertebb egyetemeken, ahol saját tanítványokat nevelhetett volna ki a végzős diákokból”.

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
luisbathhelena
2019. május 10. 13:44
A nagy egyetemek ballibsi hangadoi bedaraltak volna. Itt haláláig megorizte integritasat és identitását.
OberEnnsinnen
2019. május 10. 10:00
"sohasem tanított a legnagyobb vagy legelismertebb egyetemeken, ahol saját tanítványokat nevelhetett volna ki a végzős diákokból”." Ezt érezni lehetett, aki csak távolról szemlélődött, annak is. Miért? Mert megszólalásai nem a sémi felsőbbrendűség szerkezetébe illeszkedtek.
navis praetoria
2019. május 10. 01:51
"Churchillt különösen tisztelte" Ez volt legnagyobb tévedése. Churchill egy vérszomjas szociopata hazárdjátékos volt, hajlíthatatlan háborús politikája nagyban hozzájárult Európa és a zsidóság tragédiájához. Angol semlegesség mellett nem került volna sor az európai városok masszív bombázására és lehetőség lett volna az európai zsidók tengerentúlra telepítésére is. A két kontinentális kolosszus viaskodása mindkét felet nagyon legyengítette volna és a németek rákényszerülnek egyfajta európai együttműködésre. Hitler és Sztálin halála után pedig mindenképp enyhülés és nyugat felé nyitás következett volna be.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!