2017 októberében, a kínai parlament szerepét betöltő Kínai Népi Gyűlés 19. Kongresszusán a Kínai Kommunista Párt beemelte az alkotmányba a Hszi Csin-ping elnök által megalkotott doktrínákat, az úgynevezett „Hszi Csin-ping-elveket”. Az államfő mindössze a harmadik olyan politikus, akinek nevét beírták az ország alapdokumentumába, ezzel Hszi olyan elődök nyomába lépett, mint Mao Ce-tung, vagy a gazdasági reformokat bevezető Teng Hsziao-ping. Ráadásul, a nemzetgyűlés tett még egy nagyon fontos kiegészítést az elnöki tisztségről, nevezetesen eltörölték a mandátumok korlátozásáról szóló részt, az államfő korlátlan ideig töltheti be tisztségét.
Hszi ezzel gyakorlatilag egész életére felhatalmazást kapott a vezetésre,
legalábbis mindaddig, amíg kedve tartja. Ez volt az első nyilvánvaló jele annak, hogy olyan rendkívüli vezető került az ország élére, akit maga az ország is igyekszik megtartani vezető pozícióban.
Tizennégy pont az állam rendjéről
Hszi Csin-ping 14 pontba szedte gondolatait a kínai karakterisztikájú szocializmusról. A 14 pont mentes minden inspiráló, költői víziótól: a kínai államrend-hagyományok, a technokrácia és a kínai típusú szocializmus teljességgel prózai, pragmatikus ötvözete – valószínű, hogy tényleg ez a program fut Hszi Csin-ping elméjében nap mint nap.
1. Biztosítani kell, hogy a Kínai Kommunista Párt irányítsa a munka minden formáját Kínában.
2. A Kínai Kommunista Pártnak a nép érdekeit kell szem előtt tartania a közérdek szempontjából.
3. Folytonossá kell tenni a reformok elmélyítését.
4. Új, tudományközpontú elméleteket kell elfogadni az innovatív, szervezett, zöld, nyitott és széleskörű fejlődés eléréséhez.
5. A kínai karakterisztikájú szocializmus követése a népnek, mint az ország irányítóinak vezetésével.
6. Kínát a törvények szerint kell kormányozni.
7. A szocialista alapértékeket (beleértve a marxizmust, kommunizmust és a kínai karakterisztikájú szocializmust) kell alkalmazni.
8. A fejlődés elsődleges célja az emberek életszínvonalának és jólétének fejlesztése.
9. Össze kell hangolni a természetet az energiagazdálkodással és a környezetvédelemmel, valamint hozzá kell járulni a globális ökológiai biztonsághoz.