Megpróbált átszökni az Európai Unió területére egy orosz férfi, de túl részeg volt
A határtól 50 méterre kapták el.
Csaknem tíz tonna, Kongóból származó elefántcsontot foglaltak le a vietnami hatóságok.
Csaknem tíz tonna, Kongóból származó elefántcsontot foglaltak le a vietnami hatóságok. A pénteki közlés szerint a 9,12 tonnát nyomó illegális árut Da Nang városában, kedden fedezték fel faanyagként feltüntetett hajórakományokban.
A nemzetközi elefántcsont-kereskedelmet 1989-ben betiltották, ám a Természetvédelmi Világszövetség adatai szerint még így is meredeken – 110 ezerrel – csökkent az afrikai elefántok száma az elmúlt 25 évben. Becsléseik szerint mintegy 415 ezer elefánt élt Afrikában 2011-ben. Az elefántok pusztulásának fő oka az illegális elefántcsont-kereskedelem. Ázsiában, elsősorban Kínában és a Közel-Keleten nagy a kereslet az elefántcsont és az orrszarvútülök iránt, ajándéktárgyakat, ékszereket készítenek belőlük és a hagyományos gyógyászatban is felhasználják a testrészeket.
Vietnam, ahol az elefántcsont kilójának piaci ára 770 és 1200 dollár között mozog, gyakran a Kínába irányuló elefántcsont megállójaként szolgál. Az elmúlt néhány évben Kínában is számos szigorú intézkedést vezettek be a vadvilág fokozottabb védelme érdekében, például kiegészítették a vadvédelmi törvényt és betiltották az elefántcsont-kereskedelmet.
(MTI)