Hétfőn Los Angelesben meghalt Stan Leen, a Marvel 95 éves vezető írója, akihez a 20. század legnépszerűbb szuperhős-történetei köthetőek – írja a The New York Times.
Lee központi szerepet játszott a Pókember, az X-Men, a Fantasztikus Négyes, a Vasember, Hulk, Thor és sok más szuperhős karakterének megformálásában, lényegében vezetése alatt vált a Marvel moziuniverzum nemzetközi médiaóriássá és tett szert kulturális elismertségre.
Munkája forradalmasította a képregény világot azzal, hogy a hőseit közel hozta a nézőkhöz: a The Washington Postnak 1992-ben úgy fogalmazta meg ezt a célját, hogy megpróbálja „valódi, személyiséggel rendelkező hús-vér karakterré tenni őket”.
A nagy munkabírásáról ismert alkotó 2010-ben azt mondta egy televíziós interjúban: „Az egyetlen probléma az idő. Csak azt kívánom, hogy bárcsak több idő lenne.”
A rajongók állítólag Reeves-t szeretnék látni az új Martin Scorsese-filmben, pedig a John Wickből és saját képregényéből kiindulva a színész inkább életet vesz el, mintsem ad.
Stephen King esetében legalábbis mindenképp, még ha nem is teljes mértékben. Ezúttal ráadásul nemcsak egy új Joe Hill-képregény jelent meg, de egyéb köteteivel is újrázhatunk.
A nemrég Budapesten járt zenész életét és gondolatait, érzelemvilágát és múltját feldolgozó képregény már magyarul is olvasható. A komoly terjedelem mögött pedig Nick Cave mély érzelmei bújnak meg.
A filmeket szeretem az általa kreált "hősökkel".
De ugyanakkor félelmetes belegondolni, hogy hány tízezer ember agyát rothasztották szét a "művei", hány generációt tett alapvetően tönkre a képregény világ, amit ő és társai alkottak meg.
Stanley Martin Lieber szülei Romániából vándoroltak Amerikába a kis Stan hogy hogy nem új angolos hangzású név alatt Hollywoodba futott be a tudatiparba. Mely egyenszeméttel árasztja el a világot agymosott fogyasztókká nevelve a nemzeteket.
Véletlen egybeesés!