Elképesztő: józan résztvevőkre költene milliókat a hetente csőddel riogató budapesti városvezetés
A terv totálisan ellentmond a Magyarországon hatályos törvényeknek.
„Történelmi pillanatnak”, a melegmozgalom „monumentális győzelmének” nevezve az új tananyag bevezetését Jordan Daly, a TIE társalapítója.
A világon elsőként kötelező lesz tanítani a skóciai állami iskolákban a leszbikus, meleg, bi-, transz- és interszexuális (lmbti) emberek jogaival és identitásával kapcsolatos ismereteket. Brit hírportálok pénteki beszámolói szerint a skót kormány teljes egészében elfogadta a témával foglalkozó munkacsoport, az Itt az idő a befogadó oktatásra (TIE) ajánlásait, eszerint a témával minden korcsoportban kötelező lesz foglalkozni, felmentést ez alól senki sem kaphat.
Az lmbti-tananyag részeként megismertetik a diákokat a homoszexuálisok egyenjogúságért vívott harcának történetével, a különböző szexuális identitásokkal, és küzdenek az előítéletek, a homofóbia és a transzfóbia ellen. Ez az első eset a világon, hogy LMBTI-elfogadó tananyagot vezetnek be minden állami iskolában. A globális bizonytalanság korszakában ez erős és világos üzenetet küld az lmbti-fiataloknak, hogy Skóciában megbecsülik őket – kommentálta a hírt a fiatalok iskolai szekálása ellen küzdő TIE társalapítója, Jordan Daly, „történelmi pillanatnak”, a melegmozgalom „monumentális győzelmének” nevezve az új tananyag bevezetését.
Skócia már most is az egyik leghaladóbb ország Európában az lmbti-egyenlőséget tekintve, és nagy örömmel jelentem be, hogy mi leszünk a világon az első ország, ahol lmbti-elfogadó oktatást illesztünk be a tananyagba – jelentette ki John Swinney skót miniszterelnök-helyettes. Oktatási rendszerünknek támogatnia kell mindenkit legjobb képességei kibontakoztatásában, ezért elkerülhetetlen, hogy a tananyag ugyanolyan sokszínű legyen, mint amilyen sokszínűek az iskolában tanuló fiatalok – mondta az oktatási miniszter tisztét is betöltő Swinney.
Skóciában csak 1980-ban dekriminalizálták a homoszexualitást, 13 évvel később, mint Angliában és Walesben, és Nagy-Britannia többi részéhez hasonlóan, a hírhedt 28-as cikkely miatt 2000-ig tilos volt elfogadóan beszélni a melegségről az iskolákban. A változásokra jellemző, hogy Kezia Dugdale, a Skót Munkáspárt egykori vezetője 2016-ban „a világ legmelegebb parlamentjének” nevezte a skóciait, mivel a hat skót párt vezetője közül négy vallotta magát homo- vagy biszexuálisnak.
A TIE egy kutatása szerint a szexuális kisebbségekhez tartozó skótok 90 százaléka ellenséges megnyilvánulásokat tapasztalt az iskolákban, 27 százalékuk pedig öngyilkosságot kísérelt meg a zaklatás miatt.
(MTI)