Szakértő: Macronnak stratégiai kérdés az EP-választás

2018. szeptember 29. 10:24

Soós Eszter Petronella szerint Macron dolgát nehezíti a szavazóbázis sokszínűsége is, kommunikációja azért sokszor ellentmondásos.

2018. szeptember 29. 10:24

Stratégiai jelentőségű kérdésnek tekinti a jövő májusi EP-választást Emmanuel Macron francia elnök, mivel európai programjának megvalósítása annak az eredményén múlik – mondta Soós Eszter Petronella Franciaország-szakértő az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában.

Hangsúlyozta, hogy az európai parlamenti választás kampánya egyúttal eltereli a figyelmet a belpolitikai feszültségekről is. A reformtervek, a költségvetési viták vagy a munkanélküliség mellett a legfontosabb, hogy még az idén elkezdődhet a sokféle rendszerből álló nyugdíjrendszer egységesítése, ám Macron ezzel nehéz feladatot vállalna magára – tette hozzá.

A szakértő felidézte, hogy a francia elnök a népszerűtlen intézkedésen gyorsan túl akart esni, hogy utána szociálisan érzékenynek mutatkozhasson, de már az idei költségvetésben is helyet kaptak az ilyen irányba mutató intézkedések. Soós Eszter Petronella szerint Macron dolgát nehezíti a szavazóbázis sokszínűsége is, kommunikációja azért sokszor ellentmondásos, mert minden választói csoportnak meg akar felelni. A közbeszédet azonban uralni tudja Marine Le Pennel, a Nemzeti Front elnökével együtt, miközben a többi párt nem tud hatásos üzenetekkel betörni a nyilvánosságba. 

Hozzátette, hogy az ellentmondások határozzák meg a francia elnök migrációs politikáját is, a gyakorlat sokszor eltér a kijelentésektől. Macron folytatja a bevándorláspolitika szigorítását és elutasítja a gazdasági okokból érkezők befogadását – mondta a szakértő.

(MTI)

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
terra
2018. szeptember 29. 11:38
Marine Le Pen világosan és egyértelműen kommunikál és ez nagy előnye Macronnal szemben.
tango47
2018. szeptember 29. 11:14
A kis gall kakasról hamarosan kiderül a választóik számára is, hogy nem is kakas, csak egy kappan.
zakar zoltán béla
2018. szeptember 29. 11:08
Gerinctelen senki, hernyóba ojtott rócsild gilisznya!
Kvasztics Fedor
2018. szeptember 29. 10:50
Franciaország a mai napig nyomás alatt tartja egykori afrikai gyarmatait, a mai napig hasznot húz belőlük. Ez egyike lenne az európai értékeknek? Ha igen, akkor érthető, ahogyan az EU másképpen gondolkodó országait kezelik. A francia választási rendszer lehetővé teszi, hogy a 65 milliós országban, ahol 47 millió szavazásra jogosult francia állampolgár létezik, az a Macron, aki az első fordulóban csak harmadik helyen állt, mindössze 7,8 millió szavazattal elnök lehessen, és vezetői ambícióval ő oszthassa az észt az 500 milliós Európában.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!