Tanuljunk Magyarországtól!
A magyar kormány példája tanulságos lehet az önállóságot kereső új politikai erők számára. Politikájuk magában foglalja a távolmaradást más kultúráktól, valamint az önazonosság hangsúlyozását és védelmét.
Az új hiperszonikus technológiáról adhattak ki információt orosz kutatók.
A Szövetségi Biztonsági Szolgálat székházába hozták a hatóságok azokat a bizonyítékokat, amiket a szolgálat azután gyűjtött be, hogy razziát tartott két orosz rakétakutató intézetben – írja a Euronews. Több tucatnyi munkavállalót és tudóst is azzal gyanúsítanak, hogy szigorúan bizalmas információkat adtak ki a Nyugatnak, az új hiperszonikus technológiáról, amellyel az új rakéta képes a hangsebesség ötszörösét is elérni.
„A nyomozati cselekmény arra vonatkozik, hogy ezek vagy más munkavállalók-e a felelősek. Sajnos azt nem tudom pontosan megmondani, hogy hol zajlik mindez” – mondta Vlagyimir Usztimenko a Rozkozmosz sajtófőnöke.
A „Kommersant” orosz gazdasági-politikai lap szerint a razziában átkutatták Dmitrij Paisonnak, az Egyesült Rakéta- és Űrvállalat kutatási és elemzési központ igazgatójának irodáját is. Ugyanakkor a Roszkozmosz azt közölte: Paison szabadlábon van és együttműködik a nyomozókkal. A Euronews cikkéből kiderül, hogy az orosz büntető törvénykönyv szerint a hazaárulásért 20 év börtön jár. Oroszország új nukleáris fegyver arzenálját Vlagyimir Putyin jelentette be idén márciusban, például a vadászgépekről indítható Kinzsál hiperszonikus rakétát és az Avangard rakéta rendszert.