Rákérdeztek az Európai Bizottságnál, Magyarország mikor kapja meg a 19 milliárd euróját – a válasz sokatmondó
Ursula von der Leyen nemrég beismerte, a gyermekvédelmi törvény áll a háttérben.
AZ uniós források csaknem 4 százalékát kéri vissza az Európai Csalás Elleni Hivatal hazánktól – a legtöbb EU-tagállamban ugyanezen érték nincsen 1 százalék felett.
Rengeteg uniós pénzt kér vissza Magyarországtól az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) annak szerdán publikált éves jelentése szerint.
A hivatal szerint az összes forrás 3,92 százalékát kéne Magyarországnak visszafizetnie, mely szám messze hazánkban a legmagasabb az uniós tagállamokon belül – a második helyezett Szlovákiában 2,08 százalékot kérnek vissza, míg a maradék 26 tagállam egyikében sincs 1 százalék fölött a visszafizetendő források aránya.
És bár az OLAF feljelentést nem tehet, de ha csalást talál, azt jelezheti az EU-nak, aki már visszakérheti a kérdésesen lebonyolított projektekre felhasznált pénzeket.
A legtöbb vizsgálatot, 11-et Romániában zárták le – ezt Magyarország és Lengyelország 10-10 vizsgálattal követi. Romániában 8, hazánkban és a lengyeleknél 7 vizsgálat zárult ajánlással az MTI beszámolója szerint.
Az Elios Zrt. közvilágítással kapcsolatos vizsgálatai keretében az OLAF 43,7 millió euró visszafizetését javasolta 35 közvilágítási pályázat vizsgálata után. Egy másik vizsgálat szerint egy magyar-szerb hálózat uniós kutatási forrásokat csalhatott el, ennek keretében 28,3 millió euró visszatérítését ajánlották.
Megemlítették Magyarországot egy olyan, 15 másik tagállamot is érintő ügyben, amelyben 122 tonna illegális növényvédő szert próbáltak behozni az EU-ba a vizsgált országok határain keresztül.
(MTI)