Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
A Szvat-völgyben 2012-ben a tálibok fejbe lőtték a most 20 éves nőjogi aktivistát.
Ellátogatott szombaton az északnyugat-pakisztáni Szvat-völgyben található szülővárosába, Mingorába Malala Juszafzai Nobel-békedíjas nőjogi harcos, először azóta, hogy 2012-ben a tálibok merényletet követtek el ott ellene – közölték biztonsági források.
Malala a szüleivel együtt, fokozott biztonsági intézkedések mellett, katonai helikopterrel érkezett a Szvat-völgybe, ahol várhatóan csak egy napot tölt. Nagybátyja azt mondta, hogy a 20 éves aktivista ellátogat korábbi otthonába és rokonokkal, barátokkal találkozik. A Szvat-völgyben működik a Nobel-békedíjjal járó pénzjutalomból létrehozott Malala Alapítvány finanszírozásával megépült lányiskola.
A Nagy-Britanniában élő, az Oxford Egyetemen tanuló Malala Juszufzai csütörtökön érkezett meg Pakisztánba. A fővárosban találkozott Sahid Hakan Abbaszi pakisztáni kormányfővel, és rövid nyilatkozatot tett az állami televízióban. Biztonsági okok miatt eleinte bizonytalan volt, hogy a hatóságok engedélyezik-e a Szvat-völgyi látogatást. Malala már kisgyerekként küzdött hazájában a lányok tanuláshoz való jogáért. A szélsőséges iszlamista tálibok ezért 2012-ben fejbe lőtték, amikor hazafelé tartott az iskolájából. Nemzetközi orvosi összefogással kezelték Londonban, és azóta emberi jogi aktivistaként folytatja harcát a lányok tanulási lehetőségeiért. Alig tizenhét évesen, 2014-ben kapta a Nobel-békedíjat a gyermekek jogainak védelmében folytatott harcáért, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb Nobel-díjasa.
Mostani látogatása csak pár napig tart Pakisztánban, hétfőn utazik vissza Nagy-Britanniába. Malala Juszufzai azt tervezi, hogy tanulmányai befejezése után Pakisztánban fog letelepedni.
(MTI)