A színésznő szerint a #MeToo-kampány „alantas hullámverés”.
Catherine Deneuve francia színésznő az elmúlt napokban kemény bírálatokban részesült, amiért a Harvey Weinstein-féle szexuális zaklatási ügy kirobbanása és a #MeToo-hashtag (illetve annak francia „megfelelője”, a #BalanceTonPorc) elszabadulása után egy interjúban kifejtette: nem kíván csatlakozni a tiltakozási hullámhoz. „Nem látom, mi újat tehetnék hozzá az egészhez” – jelentette ki Deneuve, „meglehetősen alantas hullámverésnek” minősítve az internetes kampányt. A színésznő egy másik interjúban még tovább ment. „Rettenetesnek találom ezt az egészet. Tényleg érdekes lenne az, hogy így beszélünk a dologról? Megkönnyebbülést hozna? Valamiképpen javít a problémán?” – tette fel a kérdést Deneuve.
Deneuve már korábban is megrökönyödést váltott ki feminista körökben azzal, hogy védelmére kelt Roman Polanskinak, akit azzal vádolnak, hogy megerőszakolt egy kamaszlányt. „Mindig is úgy gondoltam, hogy az erőszak kifejezés túlzás” – nyilatkozta a színésznő, rámutatva: a lány idősebbnek tűnt a koránál, Polanski és áldozata pedig már rendezték az ügyet.
A 20minutes.fr adja hírül, hogy Deneuve a bírálatokra reagálva bővebben is kifejtette véleményét a nőjogi mozgalmakról. „Igaz, hogy sohasem voltam feminista ikon” – jelentette ki Deneuve, hozzátéve: korán gyermeke született, a forgatások után másra sem vágyott, mint hogy hazamenjen, így aztán nem sok ideje maradt résztvennie a különféle csoportosulásokban és mozgalmakban. Csupán az jelentett kivételt, amikor 1971-ben aláírta az ún. 343-ak nyilatkozatát, mellyel közéleti szereplők álltak ki az abortusz legalizálása mellett. Deneuve szerint a nők és férfiak közti bérkülönbség továbbra is probléma. „Normálisnak tartom, hogy azonos fizetést követeljünk mindkét nem számára, de nem csupán a filmszakmában” – nyilatkozta Deneuve, rámutatva: Jennifer Lawrence-nek sokkal könnyebb kiállna az azonos bérezés mellett, mint egy átlagos asszonynak.