Trump meggyőzte az amerikaiakat: már 60 százalék elfogadja az eddigi munkáját
Egyre nagyobb Trump elfogadottsága eddigi intézkedéseinek és terveinek a tükrében.
Ha nem veszik figyelembe a mexikói érdekeket a megállapodás újratárgyalásakor, akkor Mexikó is kilépne az Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Egyezményből – mondta Luis Videgaray mexikói külügyminiszter.
Mexikó is kilépne az Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Egyezményből (NAFTA), ha nem veszik figyelembe a mexikói érdekeket a megállapodás újratárgyalásakor – közölte szerdán Washingtonban Luis Videgaray mexikói külügyminiszter.
A mexikói diplomácia irányítója Ildefonso Guajardo gazdasági miniszterrel együtt érkezett az amerikai fővárosba, ahol Rex Tillerson amerikai külügyminiszterrel, Wilbur Ross kereskedelmi miniszterrel és Robert Lighthizerrel, az Egyesült Államok kereskedelmi főtárgyalójával tanácskozott. A mexikói politikus a megbeszélések után újságíróknak leszögezte: országának határozott szándéka, hogy továbbra is részt vesz a szabadkereskedelmi egyezmény újratárgyalásán, amelyet „nagyon komoly” tárgyalási folyamatnak minősített. Hangsúlyozta, hogy Mexikó „teljes mértékben elkötelezett” a NAFTA részletes újratárgyalása mellett. De az új megállapodásnak tükröznie kell a mexikói érdekeket is fogalmazott Videgaray.
Szavait elemzők válaszként értékelték Donald Trump amerikai elnök álláspontjára, miszerint Washington akár a tárgyalások közepette is felmondhatja a szabadkereskedelmi megállapodást. Az amerikai elnök e fenyegetését megismételte szerdán is, az adóreform tervezetéről Missouriban elmondott beszédében. Az Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Egyezmény újratárgyalásának következő fordulója a jövő héten Mexikóvárosban lesz. A szerdai washingtoni megbeszélések kezdetén Rex Tillerson amerikai külügyminiszter köszönetet mondott Mexikónak a texasi és louisianai természeti katasztrófa áldozatainak nyújtott segítségért. Mexikó járműveket, csónakokat, élelmiszert küldött a vihar sújtotta államokba.
(MTI)