Eldurvult szülinap: Dani Alves után újabb sztárfocistát vádolnak szexuális erőszakkal (VIDEÓ)
A Juventus, a Barcelona, a Bayern és az Inter korábbi középpályása nem az egyetlen, aki ellen nyomoz a rendőrség.
Csak az erőszak minden formáját, de külön a fehér fajgyűlölőket nem ítélte el Donald Trump a charlottesville-i erőszakra való nyilatkozatában – ezért párttársai és demokrata ellenfelei addig támadták, amíg az elnök szóvivője nem korrigálta Trump korábbi nyilatkozatát.
A Fehér Ház szóvivője vasárnap közleményben szögezte le, hogy Donald Trump elnök a fehér fajgyűlölőket és a neonácikat is elítélte szombati nyilatkozatában.
Nem nevezte néven a felelősöket
A Fehér Ház szóvivője közleményében azokra a bírálatokra válaszolt, amelyek szerint az elnök hibázott, amikor szombati nyilatkozatában általában ítélte el az erőszakot, és nem nevezte néven a fehér fajgyűlölőket, a neonácikat és a Ku Klux Klan tagjait. A szóvivő leszögezte: amikor Donald Trump szombaton „erőteljesen elítélte az erőszak, a fanatizmus és a gyűlölet minden megnyilvánulását, akkor természetesen ebbe beleértette a fehér fajgyűlölőket, a Ku Klux Klan tagjait, a neonácikat és valamennyi szélsőséges csoportot”.
Az amerikai elnök szombaton először Twitter-üzenetben, majd nyilatkozatban ítélte el a virginiai Charlottesville városában – egy konföderációs szobor eltávolítása elleni tiltakozásként szervezett megmozduláson – kirobbant, halálos áldozatokkal járó erőszakot. „A nemzet iránti szeretet és az egymás iránti jóérzés” jegyében egységre, összefogásra szólította fel az amerikaiakat.
Állásfoglalásaiban azonban nem nevezte néven a felelősöket, hanem általában ítélte el az erőszakot és a gyűlöletet. Ezért demokrata párti és republikánus politikusok egyaránt bírálták.
Demokraták: Az alt-right a hibás!
Chris Christie, New Jersey kormányzója és Donald Trump egyik legerőteljesebb támogatója Twitter-bejegyzésében így fogalmazott: „elutasítjuk a fehér nacionalisták Charlottesville-ben is megnyilvánuló rasszizmusát és erőszakát, ez ellen minden vezetőnek fel kell emelnie a szavát”. Marco Rubio floridai republikánus szenátor leszögezte: „semmi hazafias nincs a nácikban, a Ku Klux Klanban és a fehér fajgyűlölőkben. Amerika éppen ennek az ellenkezőjét szeretné megtestesíteni”.
A demokrata párt politikusai közül Chuck Schumer, a szenátus demokrata párti frakciójának vezetője pedig úgy fogalmazott: „természetesen MINDEN gyűlöletet elutasítunk...
De az elnök nem végezte el a munkáját mindaddig, amíg nem ítéli el külön az alternatív jobboldal Charlottesville-i akcióját”.
Trump miatt történt?
Virginia állam demokrata párti kormányzója, Terry McAuliffe vasárnap délelőtt részt vett Charlottesville-ben az egyik istentiszteleten és utána újságíróknak azt mondta: az elnöknek „erőteljesebben kell megnyilvánulnia” a fehér fajgyűlölők ellen. „Vannak itt nácik és azért vannak itt, hogy bántsanak amerikai állampolgárokat, nem is kérdéses, hogy az elnöknek annak kell neveznie őket, amik” – mondta a kormányzó.
Michael Signer, Charlottesville demokrata párti polgármestere vasárnap a CNN hírtelevízióban szintén Donald Trumpot okolta a történtekért. Állítása szerint Donald Trump elnökválasztási kampánya felbátorította a rasszista csoportokat és maga Trump nem lépett fel ellenük kellő eréllyel. Signer mindazonáltal hangsúlyozta: „ez nem Trumpról szól”. Hozzátette, hogy szerinte az Egyesült Államok alapvető demokratikus értékeinek erodálódásáról van szó, de az emberek még változtathatnak ezen.
(MTI)