Mi ez a november 7-i, budapesti össznyugati konferencia, amiről Orbán Viktor beszélt?
Orbán Viktor a Kossuth Rádióban beszélt az összeurópai konferenciáról, amit Budapesten tartanak november 7-én. De mi is ez? Utánajártunk!
Jelentős költségvetési-és munkajogi reformot tervez a francia elnök, mely hosszú távon úgy tűnik, biztos recept lehet a népszerűtlenséghez.
Elnökségének harmadik hónapjához érve 10 százalékpontot esett azon franciák száma, akik pozitívan ítélik meg Emmanuel Macron francia elnök tevékenységét – írja a Politico.
Jórészt a költségvetési megszorítások miatt már csak a franciák 54%-a ítéli meg pozitívan a Köztársaság elnökének működését, ám az írás kiemeli: egyelőre Macronnak nincs oka az aggodalomra, hiszen az első három hónap után elődjei is hasonló értékeléseket zsebelhettek be. François Hollande ekkor 56%-os, François Mitterrand csupán 46%-os, míg Nicolas Sarkozy rekordmagas, 66%-os értékeléssel büszkélkedhetett.
Mégis, Macron hosszútávú tervei nem minden francia tetszését nyerik el: a döcögő francia gazdaságot az elnök úgy próbálja bepörgetni, hogy jövőre jelentősen csökkenti a költségvetési hiányt, ennek érdekében pedig megszorításokat vezet be. Ezek után nem meglepő, hogy a közfoglalkoztatottak körében jelentősen esett az elnök támogatottsága, de a nyugdíjasok is aggódnak a nyugdíjrendszer tervezett reformja ellen.
A költségvetési hiány csökkentése nem az egyetlen dolog, amivel Macronnak szembe kell néznie: az őszre tervezett munkajogi reform sok munkavállalót bőszíthet fel, melynek következtében tüntetések kezdődhetnek. A radikális baloldali Jean-Luc Mélenchon már most készül az őszi demonstrációkra, aki úgy tűnik, könnyedén meglovagolhatja azokat.
Mindezen reformintézkedésekből úgy tűnik: Macron tevékenysége biztos recept lehet a népszerűtlenséghez, tevékenysége pedig hamarosan sokak nemtetszését válthatja ki.