Mi lehet a hosszú élet titka? Az a néhány ember tudna mesélni, aki még a 19. században született.
2017. március 28. 16:03
p
0
0
15
Mentés
Az az öt hölgy, akik még a 19.században születtek, tudnának igazán mesélni az élet értelméről, hiszen túlélték az eseményekben igen gazdag huszadik századot.
Azt mondják: a hosszú élethez szükséges az elegendő alvás, megfelelő étkezés és a mozgás minden nap. A nők hosszú életet azzal is magyarázzák, hogy az ösztrogén támogatja a szívműködést a menopauza után is.
A világ legidősebb embere, a 116 éves Misao Okawa (a nyitóképen) Japánban született 1898-ban. Ő a szusira és a makrélára esküszik.
Ezzel szemben Susannah Mushatt Jones (fent) az USA-ból a 115 évével sosem mondana le a szalonnáról.
Radnóti a XX. századi magyar költészet egyik legnagyobbja, ehhez kétség sem fér. Ami a számomra mindig is a leginkább megrendítő volt vele kapcsolatban, az az, ahogy bejárta a számára rendelt utat.
Ez az élet nem lehet tökéletes, de ha ezt elfogadja az ember, jutalmul pár pillanatra megtapasztalhatja, milyen is lehetne úgy. Vagy hogy milyen lesz az a másik.
Afrika is igyekszik bekapcsolódni a mesterségesintelligencia-versenybe a hiányos infrastruktúra és finanszírozás ellenére. A kutatók azonban leszögezik, hogy semmiképpen sem úgy, ahogyan azt a Nyugat szeretné.
Ez nem hír. A hír ez lenne:
"A világ legidősebb embere Pista bácsi, idén 130 éves, aki szerint a hosszú élet titka minden reggel egy deci szilvapálinka, napi egy doboz cigaretta, meg a szex."