Iszlamistákat kaptak el Németországban
A férfiak karácsonyi vásáron akartak terrortámadást végrehajtani.
A lengyel kormánypárt, a Jog és Igazságosság elnöke, Jaroslaw Kaczyński katonailag erős, Oroszország ellensúlyát képező Európát látna szívesen, ehhez pedig szerinte az EU nukleáris fegyverzetét is meg kell erősíteni. A politikus állást foglalt a német kancellárválasztás ügyében, ami azért is aktuális, mert kedden Angela Merkel Lengyelországba látogat.
Jaroslaw Kaczynski a nemzeti-konzervatív lengyel kormánypárt, a Jog és Igazságosság (PiS) elnöke üdvözölte azt az elképzelést, hogy nukleáris nagyhatalmat kellene csinálni Európából – olvasható a Frankfurter Allgemeinen Zeitung-ban. Kelet és Nyugat növekvő feszültségében ugyanis „egy önálló atomnagyhatalom kellene, hogy lépést tartsunk Oroszországgal”.
Szerinte csak úgy képes az EU túlélni, ha alapvetően reformálják meg. Az EU szerinte egy sikertörténet volt, azonban „két súlyos hibát követtek el: a Lisszaboni Szerződést és a menekültválságot” – érvelt a politikus.
„Merkel az első számú vezető az EU-ban, ez nem egészséges helyzet.”
Kaczynksi kifejtette: Donald Trump amerikai elnöknek nagyrészt igaza volt, amikor arról beszélt, hogy ez az Európa nagyrészt a németeknek kedvez. „Merkel teljességgel az első számú vezető az EU-ban és ez nem egy egészséges helyzet.” A lengyel politikus hangsúlyozta: az egyezményeket meg kell változtatni, „a nemzetállamokat erősíteni kell és az EU hatásköreit szűkíteni. Ezenkívül el kell kerülni a monocentrizmust”, azaz, hogy „Németország profitál mindebből, más nem.”
A menekültválságról azt mondta Jaroslaw Kaczynski, hogy a menekülteken helyben kell segíteni. A tömeges befogadás azonban szerinte „a kereszténységre alapuló civilizáció likvidálásához” vezetne.
Merkel győzelme lenne a legjobb kimenetel
A közelgő német kancellárválasztásról szólva arról beszélt, hogy Angela Merkel (CDU) győzelme lenne a legjobb kimenetel, viszont Martin Schulz (SPD) kötődése Oroszországhoz idegesíti őt. Ezenfelül a szocialista jelöltet a nyugtalanságáról, támadásairól, kiabálásáról tartja ismertnek, aki ráadásul egy baloldali ideológus. „Merkel asszony soha nem nyilatkozott olyan lengyel-ellenesen mint ő.”
Az ukrán háború megváltoztatta a helyzetet – folytatta Kaczynski. A kedden Lengyelországba látogató Merkel támogatja a szankciókat Oroszország ellen, valamint Németország katonákat küldött a Nato keleti állásaihoz, ami szintén pozitívum a szemében. Azonban a kétsebességes Európa ügyében nem ért egyet a lengyel politikus Merkellel, ám szerinte úgy tűnik majd el ez az ötlet ahogy jött. „Jelenleg nem vesszük komolyan.”