Greta, a forradalmár: az aktivista lázongásra szólítja fel az amerikaiakat a választás előtt
Thunberg szerint mindegy ki lesz az elnök, Amerika akkor is gonosz, rasszista hatalom lesz.
Rex Tillerson a kínai mesterséges szigetépítést bíráló és hangsúlyosabb katonai jelenlétet ígérő kijelentéseire agresszívan válaszolt a kínai állami média. Habár a pekingi kormány hivatalosan nem válaszolt, a közmédia adásában arra figyelmeztettek, hogy „katonai összeütközésre kell készülnie” mindkét félnek ellenséges amerikai törekvések esetén.
Az MTI szerdán számolt be arról, hogy Rex Tillerson, a Trump megválasztott amerikai elnök külügyminiszter jelöltje a szenátusi meghallgatásán kritikusan szólalt fel Kínával kapcsolatosan.
A leendő tárcavezető élesen bírálta Pekinget, amiért nem gyakorolt kellő nyomást Észak-Koreára. Leszögezte: Washington nem tudja többé elfogadni Peking „üres ígéreteit”. Hozzátette: Kína nem volt megbízható partner abból a szempontból, hogy befolyását nem vetette teljesen latba Észak-Korea megfékezése érdekében. Tillerson szerint új megközelítésre van szükség Pekinggel kapcsolatban. A volt vállalatvezető egyúttal bírálta Kína „illegális” szigetépítését a vitatott dél-kínai-tengeri térségben.
Habár Peking hivatalosan nem válaszolt Tillerson kijelentéseire, a kínai állami médiában egy USA-val szembeni lehetséges katonai konfliktusról beszéltek. Tillerson azon kijelentésére, miszerint Kínát el kéne zárni az általa épített mesterséges szigetektől a Dél-kínai tengeren, a kínai közmédia agresszívan felelt. Minden ilyen törekvés egy „pusztító konfrontációhoz” vezetne és mindkét félnek „katonai összeütközésre kell készülnie” - számol be a Time.