Az idő megint Orbánt igazolta: tíz év kellett ahhoz, hogy erre Nyugat-Európában is rájöjjenek

„Viszont az Európai Unió megint késlekedik olyan intézkedések megtételével, amelyek az európai emberek biztonságát szolgálják” – mondta Bakondi György.

Emberiesség elleni bűnnel vádolja a Greenpeace-t 109 Nobel-díjas, akik követelik, hogy a szervezet támogassa a GMO-gabonákat. A tudósok szerint azok ugyanis szükségesek lesznek az emberiség táplálásához és például a gyermekkorban kialakuló, A-vitamin hiánya által okozott vakság elkerüléséhez.
Emberiesség elleni bűnnel vádolja a Greenpeace-t 109 Nobel-díjas, akik követelik, hogy a szervezet támogassa a GMO-gabonákat, azok ugyanis feltétlen szükségesek lennének az emberiség növekvő élelmiszerigényének a kielégítéséhez – írja az El País.
Mint a nyílt levél aláírói rámutatnak: az ENSZ szerint 2050-re megduplázódik az emberiség élelmiszerigénye. Ezért arra szólítják fel a Greenpeace-t és támogatóit, hogy hagyjanak fel a GMO-k és az agráriumban alkalmazott biotechnológiák elleni harccal.
Külön kitérnek arra, hogy a Greenpeace-nek abba kellene hagynia a Golden Rice, azaz az aranyrizs, egy génmódosított, aranyszínű rizsféle elleni hadjáratot, amit az aláírók szerint minden vizsgálat megfelelőnek és biztonságosnak talált. Az aláírók szerint ugyanis az aranyrizzsel kiválóan lehetne küzdeni az Afrikában és Dél-Ázsiában gyakori, az A-vitamin hiánya által okozott vakság ellen, ami 250-500 ezer gyermeket érint évente.
A főleg a kémia és az orvostudományos területén Nobel-díjat kapott aláírók szerint így az „emberiesség elleni bűntettel” lehet vádolni a Greenpeace-t.