A szegényeknek is lakniuk kell valahol
Svájcban a lakosságnak 57, Németországban 53, Szlovéniában 23, Csehországban 22 százaléka lakik bérlakásban, nálunk 9,9.
Tilos mostantól az egész testet eltakaró muszlim női ruha, a burka viselete a dél-svájci Ticino kantonban. Muszlim aktivisták tüntetnek a szerintük diszkriminatív szabályozás ellen. A ticinói kormányzat viszont a muszlim viselet egész Svájc területén való betiltását szorgalmazza.
Július 1-től életbe lépett az a szabályozás, mely szerint tilos a szemen kívül az egész testet eltakaró muszlim női viselet, a burka hordása a svájci Ticino kantonban. A dél-svájci, olasz és katolikus többségű kantonban még 2013-ban tartottak népszavazást a témában, ahol 65 százalékkal nyertek a betiltáspártiak.
A jogi vita után július 1-től életbe lépett a nikábviselési tilalom.
Két muszlimpárti aktivista, a svájciként muszlim hitre tért Nora Illi társával, Rachid Nekkaz francia-algériai üzletemberrel a tilalom bevezetése után tüntetőleg muszlim viseletben járt Locarno utcáin. A helyi rendőrök megállították és megbüntették őket: a férfit 200 frankra büntették helyben, míg a burkát viselő nő 100 és 10 ezer ezer frank közötti büntetésre számíthat.
Nekkaz 2011-ben egymillió eurós alapot hozott létre, hogy segítse azokat a nőket, akik olyan helyen viselnek muszlim ruházatot, ahol az tiltott. Az algériai származású üzletember közölte: ő maga fog kifizetni minden burkaviselés miatti büntetést Ticinóban, mert a szabályozást diszkriminatívnak tartja.
A ticinói kantoni kormányzat időközben aláírásokat gyűjt azért, hogy Svájcban országosan is betiltsák a burkát.
Szaúd-Arábia svájci nagykövetsége arra kérte a Ticinóba látogató szaúdiakat, hogy tartsák tiszteletben a tilalmat.