Újra gyorsan emelkednek az energiaárak, de Brüsszel ezúttal is Kijev oldalán áll (VIDEÓ)
Nagy árat fizet Európa, amiért az EU nem lép fel Ukrajnával szemben egy fontos kérdésben. Szakértő a részletekről.
A Goldman Sachs nemzetközi üzletágának tanácsadója, valamint a nem operatív feladatokkal megbízott igazgatósági elnöke lesz José Manuel Barroso, az Európai Bizottság egykori elnöke.
José Manuel Barroso, az Európai Bizottság volt vezetője a Goldman Sachs nemzetközi üzletágának tanácsadója lesz, valamint a nem operatív feladatokkal megbízott igazgatósági elnöke – jelentette be az amerikai beruházási bank pénteken.
José Manuel Barroso portugál politikus 2004 és 2014 között volt az Európai Bizottság vezetője, korábban pedig – 2002 és 2004 között – Portugália kormányfőjeként politizált.
A Goldman Sachsot más amerikai beruházási bankokkal együtt érzékenyen érinti a Brexit, az Egyesült Királyság várható kilépése az Európai Unióból, annál is inkább, mert központjuk és munkatársi gárdájuk jó része Londonban van. A Goldman Sachs Internationalnek – amelynek most Barroso lesz az elnöke – szintén Londonban van a központja, és a nagybank hatezer alkalmazottja közül is kevesebb mint ezren dolgoznak az Egyesült Királyságon kívül.
Michael Sherwood és Richard Gnodde, a Goldman Sachs International két társigazgatója pénteki közleményében meggyőződésének adott hangot, hogy Barroso tanácsaival segíti majd a céget abban, hogy megbirkózzon a „kihívásokkal teli és bizonytalan gazdasági és piaci környezettel”.
José Manuel Barroso érdemének tartják, hogy – pénzügyi segélyalap létrehozásával és szigorított költségvetési politikával – segített az eurozóna túlélésében a 2009 és 2013 közötti adósságválság idején. Ő volt az aláírója a Lisszaboni Egyezménynek is, amely lényegében átalakította az Európai Unió intézményrendszerét azt követően, hogy a hollandok és a franciák elutasították az európai alkotmányt.