Döntöttek a britek: kilépnek az EU-ból

2016. június 24. 06:09

Az EU-ból való kilépésre szavazott a Brexit-népszavazáson részt vevő britek 52 százaléka, míg 48 százalék voksolt a maradásra. A BBC szerint ez az eredmény már biztos, miután a szavazókörök túlnyomó részében összeszámolták a szavazatokat. Nagyjából egymillióval többen szavaztak a távozásra, mint a maradásra.

2016. június 24. 06:09

Az EU-ból való kilépésre szavazók győztek a csütörtöki Brexit-referendumon: a részt vevő britek 52 százaléka voksolt a távozásra, míg 48 százalékuk maradt volna.

A BBC szerint a kilépés győzelme már biztos, miután a szavazókörök túlnyomó többségében megszámolták a szavazatokat, és péntek reggelre már egymillió szavazattal vezetnek a távozást akarók. A részvételi arány 72 százalékos volt: nagyobb, mint a legutóbbi parlamenti választáson.

A magyar idő szerint este 11-kor záruló szavazáson az első exit pollok még a maradás melletti szavazatok győzelmét ígérték, a kilépés mellett kampányoló politikusok közül többen már el is ismerték, hogy várhatóan vesztettek.

London, Észak-Írország és Skócia maradt volna

A szavazatok területi megoszlása alapján Észak-Írországban és Skóciában a maradás, Angliában és Wales-ben a távozás kapott több szavazatot – Anglián belül London és vidéke azonban a további tagságra szavazott.

Nicola Sturgeon skót miniszterelnök bejelentette, hogy a skótok egyértelműen az EU-ban képzelik el a jövőjüket, mivel minden választókerületben többséget kapott az EU-tagság.

Összesen 594 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
József42
2016. június 24. 23:29
Nehéz itt állást foglalni, hiszen mindkét oldal téves elgondolás alapján járt, a Brexit szavazói alapvetően két okból szavaztak úgy, ahogy: 1. Az eurokraták, Brüsszel menjen a picsába. 2. A kelet-európaiak menjenek a picsába Az 1. pont igaz, csakhogy önmagában semmire se elég, nem koherens világnézet. Mert az alkesz Juncker, a tahó Schulz, Cohn-Bendit és hasonló mocskok által vezetett EU valóban semmi kötődést nem képes kialakítani, de egy európai együttműködésre valóban szükség lenne. A 2. pontot illetően meg az angolok nagy tévedésben vannak. Nem a lengyel, magyar, stb. munkavállalóktól kéne félteni a brit hazát, ugyanis ezek - szemben a volt gyarmataikról odaömlött kokerókkal - nem fognak nekiállni sem robbantgatni, sem ficki-fickizni, sem őket túlszaporodni, sem őket kultúrájukban felülírni... Mindenesetre azok a libsimagyarok, akik eddig bőszen hangoztatták a Határátkelő blogon, hogy Britannia mennyire haladár meg toleráns, meg fejlett, húha, azok is kaptak most egy pofont... lehet levenni a négerrel összekarolós képeket Face-ről, meg az arcból visszavenni...
békalepcse
2016. június 24. 15:29
Hármszoros hurrá az ánglusoknak! Eu a népek nemzetek pokla, vesszen.
Vezetéknév Utónév
2016. június 24. 13:31
Szerencsétlenek. Nemcsak az EU szétveréséhez és a font bedöntéséhez adták meg a kezdőlökést, de Nagy-Britanniának is nagy eséllyel annyi. A skótok és az északírek ugyanis maradni akarnak az Unióban, le fognak válni a királyságról. Biztos tudták a brexitpártiak, mire adják a voksukat?
loki00
2016. június 24. 13:01
Az angoloknak győzelem, nekünk veszteség. Az már most látszik, hogy a jelenlegi vezetésnek esze ágában sincs változtatni a fővonalon, inkább szétverik az eut, de akkor is fullba nyomják a kretént. Az angolokra meg nagyon büszke vagyok, csak egy nagy és erős nemzet képes felismerni, hogy nem minden a gdp. Ahogy lenni szokott, most megy a sivalkodás (bár messze nem annyira mint tegnap) aztán pár év és megerősödve, függetlenként jönnek ki belőle a britek. Hajrá, remélem az új rendszerben komoly szövetségesként számítanak ránk!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!