Új EU-s alapszerződést kötne a gazdag tagállamokkal a francia gazdasági miniszter

2016. április 19. 07:43

Két éven belül az EU „újraalapító szerződésének” létrehozását javasolta a francia gazdasági miniszter, annak érdekében, hogy megőrizzék az „európai álmot”. Az újraalapítás csak a gazdagabb tagállamokra vonatkozna.

2016. április 19. 07:43

Az „európai álom” továbbélése érdekében az Európai Unió újraalapító szerződésének két éven belüli létrehozását javasolta Emmanuel Macron francia gazdasági miniszter – közölte az RTBF belga közszolgálati televízió hétfőn. A belgiumi Brugge-ben tartott diákfórumon elhangzott kijelentése szerint 18-24 hónapon belül el kell készíteni egy új európai alapszerződést, hogy tovább élhessen az „európai álom”, még akkor is, ha ez csak „egyes” tagállamokra vonatkozna.

Elmondása szerint az új alapszerződés a nagyobb európai országok között lefolytatott demokratikus vita alapján jöhet létre. Mint mondta, szerencse, hogy 2017-ben, gyakorlatilag egy időben Németországban és Franciaországban is választások lesznek, s így az utána következő három évben megnyílik a tér a cselekvésre. Macron ezt követően egy 18-24 hónapra vetített tervet vázolt hallgatóságának, amely szerint az új alapszerződés az életszínvonalban és gazdaságilag egymáshoz közelebb lévő, erősebb uniós országokat foglalná magába.

Nem lehet ennek az európai centrum egyre nagyobb integrációja felé haladni, ha a társadalmi és adóügyi kérdésekben nincs közös stratégia – mondta a miniszter. Véleménye szerint „ha nem teszünk semmit”, Európa és az eurózóna szétesik. Európa számára rövid időn belül új útvonalat, új célokat kell kitűzni – mondta.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szamarhegy
2016. április 19. 13:52
Ezt találtam: "A sokat vitatott 50. cikk alapján elvileg egyszerűen zajlana le a kilépési eljárás. A tagállamnak legelőször is az Európai Tanáccsal kellene közölnie a szándékát. Az Európai Tanács által adott iránymutatások alapján tárgyalásokat folytatnának és megállapodást kötnének, amelyben az érintett államnak az Európai Unióval való jövőbeli kapcsolatara tekintettel meghatároznák a kilépés részletes szabályait. A megállapodást az Unió nevében a Tanács kötné meg minősített többséggel, a Parlament egyetértését követően. Kizárásra egyébként az Európai Unió joga szerint nincs lehetőség. Egy állam csak úgy szűnhet meg tag lenni, ha saját elhatározásából elindítja az 50. cikk szerinti eljárást."
Mich
2016. április 19. 12:59
Ez a pasi őrült... de jól kifejezi a mai EU "logikáját"...
Mich
2016. április 19. 12:56
"Az újraalapítás csak a gazdagabb tagállamokra vonatkozna"... a maradék meg maradna gyarmat... ami jól egybevág azzal, hogy ahogy a migráns-maradékot is ott telepítenék le...
mustarharmas
2016. április 19. 12:10
Most, hogy a piacot megszerezték, a nemkívánatos versenytársakat kiiktatták, elszívták a képzett fiataljainkat, most már ideje bezárni a boltok. Így gondoljátok csigások?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!