Kiderült, hogyan moshatott tisztára egymillió eurót Magyarország belga „barátja”
Didier Reynderst akár öt év szabadságvesztésre is ítélhetik.
Megtagadta két muszlim diák egy svájci iskolában, hogy tanárnőjüket kézfogással üdvözöljék, mire az iskola felmentette a diákokat a többiekre érvényes üdvözlés alól. A közvélemény azonban felháborodott az iskolai vezetés döntésén.
A svájci Therwilben tavaly két tizennégy, illetve tizenöt éves muszlim fiú megtagadta, hogy osztályfőnöküket kézfogással köszöntsék, mert a vallásuk tiltja az ellenkező neműek érintését. Az érintési tilalom felnőtt nőkre és férfiakra vonatkozik, akik a másik személyisége, szuverenitása tiszteletben tartásának jeleként nem érintenek meg idegennek számító, az ellenkező nemhez tartozó embert. Az iskolai vezetés egy tárgyaláson úgy döntött, hogy felmenti a diákokat a kézfogás alól. A nyilvánosság elé kerülve azonban közfelháborodást váltott ki az eset.
Sokszor fordul elő, hogy muszlim gyerekek konfliktusba kerülnek az iskolában, melynek során dönteniük kell, hogy a szülői ház vagy az iskola szabályait kövessék, de ezeken a gyerekeken nem segít az, ha külön szabályokat hoznak létre számukra – nyilatkozta Emine Sariaslan, a migránsok integrálására létrehozott fórum elnöknője. A bázeli tanárokat tömörítő szervezet is egyet nem értését fejezte ki az iskolával szemben.
„A szabad vallásgyakorlásra való hivatkozás ebben az esetben nem áll meg, a kézfogás a kultúránk része, régi hagyomány” – mondta Simonetta Sommaruga igazságügy-miniszter a Schweiz am Sonntag hetilapnak. A kézfogásra mint régi hagyományra hivatkozott Felix Müri, a bevándorlásellenes Svájci Néppárt elnöke is. „A tisztelet egy gesztusa és illem kérdése. Ma a kézfogás, és mi jön holnap? Brüsszelre vagy Párizsra nézve láthatjuk, hova vezethet mindez.”