Importált bűnözés: bevándorló erőszaktevőket fogtak az Egyesült Államokban
Mindezt Massachusettsben, amelynek kormányzója már korábban közölte, nem működik együtt Trumppal a kitoloncolásokban.
Az osztrák védelmi miniszter szerint a balkáni útvonalnak továbbra is zárva kell maradnia, Macedónia pedig nagyon sokat tett ezért, emiatt támogatni kell. Ausztria technikai eszközökkel, például éjjellátókkal segítené a macedón-görög határ biztosítását. Az Idomeni menekülttáborban kialakult helyzetért a miniszter az Európai Bizottságot tette felelőssé, mert nem hajtotta végre az Európai Tanács vonatkozó határozatait.
Nagyjából 14 ezer bevándorló torlódott fel a macedón-görög határon Idomeninél, miután lezárták a balkáni útvonalat. A migránsok a határon várakoznak azt remélve, hogy újranyitják az útvonalat.
Az osztrák védelmi miniszter, Hans Peter Doskozil a Die Welt-nek azt mondta: a balkáni útvonalnak feltétlenül zárva kell maradnia. Ennek érdekében Ausztria segítséget ajánl fel Macedóniának a határ őrzéséhez. Elsősorban technikai eszközökkel, például éjjellátókkal segítenének. A miniszter hangsúlyozta, hogy Macedónia a határ biztosításával rendkívül sokat tett az egész EU-ért, ezért az unió részéről is erősebb pénzügyi támogatás járna neki.
Az Idomeni táborban kialakult helyzetért Doskozil az Európai Bizottságot tette felelőssé. „Ha az Európai Tanács határozatait a hotspotokról, az ellenőrzésről és a regisztrációról, valamint az európai elosztásról rögtön végrehajtották volna, akkor most teljesen más lenne a helyzet” – fogalmazott az osztrák védelmi miniszter.
Doskozil Bulgária számára is több támogatást szorgalmaz. Szerinte, mivel az illegális migráció milliárdos üzlet az embercsempészek számára, így a migráció folytatódni fog. Egy lehetséges érintett ország pedig Bulgária, mivel hosszú közös határszakasza van Törökországgal. A határ török oldalán 4-500 ezer migráns tartózkodik jelenleg – tette hozzá a miniszter. Szerinte ami Görögországnak jár az EU-tól, az jár Bulgáriának is.