Elkezdték pengetni az érzelmi húrokat Kijevben: öt okot soroltak fel, miért nélkülözhetetlen Ukrajna támogatása

Andrius Kubilius szerint az egyik gond, hogy az USA és az EU túl kevés támogatást ad Ukrajnának.

Az Európai Parlament szociáldemokrata frakciója (SD) szervezett tüntetést szerdán Brüsszelben az idegenellenesség ellen. A tüntetésen szolidaritásra, befogadásra és összefogásra buzdítottak és felhívták a figyelmet az EU felelősségére a háború sújtotta országok iránt. A megmozduláson többek között Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke is részt vett.
Az idegenellenesség és a „nemzeti önzés” ellen tüntettek az európai szociáldemokraták szerda délután Brüsszelben. Az Európai Parlament szociáldemokrata frakciója (SD) által szervezett megmozdulás résztvevői szolidaritásra, valamint az Európai Unió alapértékeinek tiszteletben tartására szólítottak fel a migrációs válság kezelésével kapcsolatban.
A tüntetők hangsúlyozták, nem hajlandók elfogadni egy olyan Európát, amelyik hátat fordít a háború elől menekülő kétségbeesett férfiaknak, nőknek és gyerekeknek. „Nem fogjuk elfogadni, hogy falakat emeljenek közénk” – írták a demonstrációra való felhívásban.
A rendezvényen részt vett többek között Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke, Federica Mogherini, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, valamint Gianni Pittella, az SD vezetője és Szergej Sztanisev, az Európai Szocialisták Pártjának (PES) elnöke is. „Történelmi felelősségünk és kötelességünk befogadni azokat, akik a háború és az erőszak elől menekülnek” – hangoztatta Martin Schulz. Hozzátette: „azért hozták létre az Európai Uniót, mert együtt erősebbek vagyunk, mint külön-külön”.
Gianni Pittella felszólalásában kijelentette: a legfőbb ellenségünknek a közöttünk épülő falak számítanak. „Mindenkinek kötelessége megvédeni az Európa-projektet a jövő generációi számára.” Az olasz politikus szerint ezen projekt túlélése attól is függ, hogy miként kezelik a menekültválságot.
Szergej Sztanisev szerint „több Európára és koordinált fellépésre” van szükség, ugyanis csak közös erővel lehet megoldani a válságot. Mint mondta, a „menekültek nem bűnözők, háború elől menekülnek, ahogyan a múltban európaiak is tették”. A volt bolgár miniszterelnök kiemelte: az európai integrációt éppen azért hozták létre, hogy lebontsák a falakat és hidakat építsenek közöttünk. „Ezt az eszmét minden áron meg kell menteni” – mondta. A résztvevők közül többen olyan táblát tartottak a magasba, amelyen az volt olvasható, hogy: „Nemet a falakra, igent a menekültek európai integrációjára”.