Vadai Ágnes szerint az oroszok az internetes kábeleket is támadják, csoda, hogy tudunk még mobilozni (VIDEÓ)
A DK-s politikus szerint a NATO-országok a víz alatti kábeleket is védik.
Őrizetbe vették csütörtökön az egykori Szerbia és Montenegró államszövetség volt elnökét, Svetozar Marovićot Podgoricában, vele együtt pedig Budva városának több vezetőjét. Az akció valószínűleg a NATO-csatlakozás érdekében felerősített korrupcióellenes harc része.
Őrizetbe vették Svetozar Marovićot, az egykori Szerbia és Montenegró nevű államszövetség volt elnökét csütörtökön Podgoricában – jelentette a montenegrói sajtó, az ügy részletei azonban egyelőre nem ismertek.
A politikust, aki jelenleg a kormányzó Szocialisták Demokratikus Pártja (DPS) politikai tanácsának az elnöke, a montenegrói különleges ügyészség megbízásából fogták el.
A DPS-t Milo Djukanovic miniszterelnök vezeti, Svetozar Marović pedig a közelmúltig a párt és a kormányfő egyik legmegbízhatóbb emberének számított. A nyáron viszont több, hozzá közel álló személyt, illetve családtagját is korrupció és hivatali visszaélés gyanújával tartóztatták le.
A montenegrói különleges ügyészség csütörtökön közölte, hogy őrizetbe vettek egy személyt, aki annak a budvai „bűnszervezetnek a feje” volt, amelyhez a nyáron elfogott két korábbi polgármester is tartozott.
Többeket is őrizetbe vettek
Augusztusban korrupció és hivatali visszaélés gyanújával vették őrizetbe a montenegrói Budva több vezetőjét, közöttük Lazar Rađenović polgármestert, valamint a tengerparti város korábbi vezetőjét, Rajko Kuljačát és helyettesét, Dragan Marovićot. Az elfogottakat azzal gyanúsították, hogy a budvai Plaza bevásárlóközpont, valamint a Jaz nevű strand mellett épített tér kialakításakor hivatali visszaélést követtek el, és ezzel több millió eurós kárt okoztak a városnak.
A nyomozás során kihallgatták a most őrizetbe vett Svetozar Marović két gyermekét valamint a testvérét is.
A politikus elfogása valószínűleg része annak a korrupció és szervezett bűnözés elleni harcnak, amelyet az európai integráció és a NATO-tagság érdekében a 650 ezer fős Montenegrónak meg kell vívnia.
Svetozar Marović volt a rövid életű Szerbia és Montenegró egyetlen elnöke, az államközösség fennállásának három évén át, 2003 és 2006 között töltötte be ezt a funkciót, amíg 2006-ban Montenegró és Szerbia függetlenné nem vált.