Legalább negyven halottja van egy autóbusz-balesetnek Franciaországban. A busz teherautóval ütközött Bordeaux közelében, Puisseguin városa mellett pénteken – közölte a francia rendőrség.
A buszon főként idős emberek utaztak, de egyelőre nem tudni, hogy hányan, és azt sem, hogy milyen nemzetiségűek. A rendőrség közlése szerint a jármű kigyulladt, ezért rendkívül sok az áldozat.
A BBC információi szerint legalább 42-en haltak meg. A BBC úgy tudja: ez a legsúlyosabb francia országúti baleset 1982 óta, amikor Beaune környékén 52-en haltak meg egy balesetben.
Frissítés:
A két jármű egy kétszer egysávos mellékúton rohant egymásba. Az autóbuszban 49-en utaztak, közülük 41-en vesztették életüket, s a kamion sofőrje is meghalt a balesetben.